Топ-3 поради, як вибрати та купити фасадну фарбу

Для оздоблення зовнішніх стін будинку використовують різні технології – оштукатурення, фарбування або механічний монтаж облицювальних матеріалів, наприклад сайдингу або лицьової цегли. Найпростіший та найпоширеніший варіант – фарбування.

Правильно вибрана та нанесена фасадна фарба здатна повністю перетворити зовнішній вигляд будівлі. Гарний відтінок, підібраний із урахуванням стилю будинку й кольору даху, стане чудовим фінішним штрихом у ремонті або будівництві. Однак колір фасадної фарби – це важливий, але не ключовий параметр, який враховують за потреби купити фасадну фарбу.

Не менш важлива довговічність і надійність фінішного покриття. Дешева неякісна фарба вже через пару років прийде в непридатність: вигорить на сонці, потріскається або вкриється бульбашками, забрудниться пилом, покриється грибком або постраждає від дощу, снігу та вихлопних газів. Лише надійне та відповідне до основи покриття на багато років гарантує привабливий вигляд зовнішніх стін.

1. Оцінюємо технічні характеристики фарби

Різні фарби відрізняються не тільки кольором і ціною, але й найменуванням в’яжучого матеріалу та відповідного йому розчинника, тобто складом. І все ж, якщо виникла необхідність вибрати та купити фасадну фарбу, насамперед враховують саме характеристики фарби. Рецептура може включати кілька компонентів, оцінити значення яких непрофесіоналові буде непросто.

Під час вибору фасадної фарби враховують:

  • Паро- і водопроникність – визначає здатність фарби відповідно пропускати водяну пару, яка накопичується в стінах, і чинити опір проникненню вологи ззовні. Мала водопроникність та атмосферна стійкість фарби важлива завжди. А ось висока паропроникність особливо актуальна під час використання паропроникних основ (наприклад, утеплення фасаду мінеральною ватою або будівництво із газобетону).
  • Стійкість (до ультрафіолету, стирання, атмосферних впливів) – показує здатність фарби витримувати відповідно сонячне випромінювання, механічне очищення, перепади температур тощо. Ці критерії багато в чому визначають довговічність покриття.
  • Витрата, час висихання,покривна здатність та інші технологічні властивості важливі для оцінки особливостей роботи з матеріалом. На ці параметри дивляться, якщо вибирають технології фарбування та прораховують необхідну кількість фарби.

2. Про що може повідомити склад фасадної фарби?

Будь-яка фарба складається із трьох основних компонентів:

  • в’яжуча речовина з певною здатністю до «прилипання» (адгезії), формує фарбувальне покриття;
  • носій, або розчинник, утворює більш рідку або густу консистенцію фарби;
  • пігментний барвник задає колір і оптичні характеристики покриття (глянець або мат).

Отже, усі фарби можна розділити на водорозчинні або вододисперсійні, та органорозчинні, тобто ті, що потрібно розводити органічними розчинниками. І хоча фасадні матеріали мають менш жорсткі вимоги до токсичності та горючості, ніж інтер’єрні, навіть для фасадів фарби на основі органічних розчинників майже не використовують, віддаючи перевагу вододисперсійним.

Вододисперсійні фарби екологічні, швидко висихають, мають високу паропроникність та привабливі з погляду ціни. Головне обмеження водорозчинних фарб – неможливість використання за мінусової температури – цілком прийнятне, адже їх використовують у будівельний сезон (в теплу пору року). В’яжучою речовиною вододисперсійних фарб можуть бути акрилові, силіконові, силікатні та інші компоненти.

3. Враховуємо матеріал основи

Попри те що для різних основ підходять різні фарби, і, скажімо, для дерева, металу або бетону вибирають різні матеріали, у випадку із зовнішніми стінами вибір варіантів не настільки різноманітний. Здебільшого фасад будинку під фарбування може бути облицьованим, обробленим керамічною або силікатною цеглою або являти собою бетонну (газобетонну) основу.

Для таких матеріалів цілком можна вибрати універсальне покриття, наприклад акрилову вододисперсійну фарбу, таку як Alpina EXPERT Fassadenweiss або Alpina EXPERT Fassadenfarbe. Вони чудово фарбують цегляні та бетонні фасади, а також поверхні, покриті мінеральними – гіпсовими, вапняно-цементними й дисперсійними – штукатурками та дисперсійними фарбами.

Для отримання якісно пофарбованого фасаду важливий не тільки вибір екологічної вододисперсійної фарби. Не менш важлива й технологія фарбування. Фасадну фарбу обов’язково наносять у два шари на попередньо заґрунтовану поверхню. При цьому перший шар можна наносити розбавленою фарбою на 10% водою, а другий – нерозбавленою фарбою.

Вибирайте фасадні матеріали кращої якості та довіряйте роботу на об’єктах професіоналам, і якісний результат фасадних та будь-яких інших робіт буде гарантований.

Поділитись   

Відповідні продукти: