Поради з підбору кольору для фасаду
Основні принципи колірного оформлення

Покриття одним кольором
Поєднання тон-в-тон
Виходячи з одного основного відтінку, поєднуйте «світле» з «темним». Окремі елементи (поручні, опори, віконні рами тощо) виділяються на тлі фасаду завдяки більш темному тону. Приклад: ніжний бежевий колір як основний тон фасаду і темно-коричневі акценти. Інші приклади: ванільно-жовтий/насичений сонячно-жовтий, ніжний світло-зелений/темно-зелений.
Колірні акценти
Колірними акцентами можна візуально змінити архітектурне рішення будівлі. Колірний акцент іншого за фасад тону виділяється сильніше, ніж при оформленні фасаду тон-в-тон. Важливо: враховуйте дозування! Акценти, що підкреслюють еркери, стінні панелі або зони входів, надають фасаду додаткову виразність і характер. Рекомендується також виділяти кольором такі елементи будови, як поручні, опори та віконні рами. Порада для архітекторів: виділяйте кольором різні елементи споруд і поєднуйте аналогічні. Отже: узгодьте колірний тон цоколя, колон та опор; зробіть акцент на поверхнях стін, виступах, еркерах і елементах орнаменту.
Безпрограшне поєднання
Якщо Ви не впевнені у виборі кольору для основної поверхні, прийміть рішення на користь нейтрального відтінку. Це може бути білий, світло-сірий, кремовий або бежевий. Такі кольори можна без сумнівів поєднувати з строкатими колірними акцентами. Білі фасади набувають виразність завдяки влучним колірним акцентам. Крім цього, з білим поєднуються практично всі колірні тони.
Поєднання фасад/цоколь
Відносно кольору цоколя важливі два аспекти: функція і зовнішній вигляд. По-перше, цоколь – це фундамент, по-друге, він дуже схильний до забруднень. Саме тому цоколь слід фарбувати в темніший, ніж фасад, тон. Візуально це додає цоколю вагомість. Поєднання кольорів може бути стриманим, наприклад, світло-зелений з сірим, цегляно-червоний і антрацит, або ж тон-в-тон – світло-сірий і антрацит.