Що робити з залишками фарби?

Правильна утилізація і зберігання

Часто з роками накопичується все більше залишків фарб для стін. Їх зберігають у підвалах, гаражах або інших приміщеннях, і вони займають місце. Ми підібрали для вас декілька порад з правильної утилізації та зберігання таких матеріалів.

Утилізація

Фарби, які ви хотіли б утилізувати, можна поділити на: залишки матеріалів, що засохли – їх можна викинути як звичайне побутове сміття або будівельні відходи.

Рідкі залишки матеріалів – їх можна здати в пункт збору вторинної сировини або пересувний пункт збору шкідливих відходів. Якщо здати фарби як вторинну сировину неможливо, відкрийте кришку ємності з фарбою та дайте їй висохнути якнайдалі (в недоступному для дітей місці). Додавши в матеріал невелику кількість гіпсу або цементу, ви прискорите засихання.

Практичні поради по зберіганню

Зберігати залишки фарб слід в герметичній упаковці в прохолодному місці, не допускаючи замерзання матеріалів. Залишки фарб можна зберігати в оригінальних упаковках. Якщо ви перелили матеріали в інші, менш герметичні ємності, то зверніть увагу на таке: залишки матеріалів мають розпізнаватися як відповідний вихідний матеріал. Після переливання необхідно особливо пильно стежити за тим, щоб ємності із залишками матеріалів не потрапили до рук дітей! Написи можуть виявитися даремними, адже маленькі діти не вміють читати, а невеличкі банки можуть нагадувати їм баночки зі смачним варенням.

Термін зберігання та стійкість при зберіганні

Можлива тривалість зберігання фарб (у прохолодному місці, без замерзання) залежить від того, відкривали чи ні банку: якщо банку не відкривали, термін зберігання становить, як правило, не менше 24 місяців від дати виробництва. 

Матеріали в упаковках, що відкривались, схильні до швидшого біологічного розкладання. Це стосується, перш за все, банок, з яких взяли багато матеріалу, а також матеріалів, які були розбавлені, а також матеріалів, з якими працювали старими валиками або пензлями. На жаль, не можна передбачити, як швидко цей процес проходитиме, адже він значною мірою залежить від концентрації мікроорганізмів і від умов зберігання. За несприятливих умов зберігання розкладання фарби може початися вже через кілька тижнів, а при зберіганні в прохолодному приміщенні і малій кількості мікроорганізмів фарба в відкритих банках може без шкоди зберігатися до півроку або навіть довше.

Якщо термін зберігання фарби закінчився, і вона більш не придатна для роботи, це буде помітно по її характерному неприємного запаху. У цьому випадку матеріал слід утилізувати.

Поділитись