Як і чим фарбувати бетон?

В інтер’єрах бетонні поверхні все ще залишаються актуальним та трендовим елементом декору, що, інколи, потребує фарбування та зміни кольору.

Хоч і попри все, бетон застосовується найчастіше на виробництвах та в промислових приміщеннях, вдома часто виникає потреба освіжити стіни у підвалі чи в гаражі, або ж у підсобному приміщенні. Зовні, фарбування бетону та бетонних поверхонь, в першу чергу, допоможе захистити його від атмосферних впливів (дощ, сніг, бруд та ін.). Також це дасть змогу зберегти поверхню протягом довгого часу неушкодженою від механічних ударів або швидкого зношування.

Щоб надійно захистити бетонну поверхню, фарба має об’єднувати в собі основні функції: водовідштовхування, атмосферостійкість та захист від грибка та плісняви. До ряду таких фарб можна віднести матеріал Alpina EXPERT SILIKON FARBE, адже фарба включає в себе всі перераховані якості. До того ж, фарба стійка до забруднень та легка в застосуванні, що полегшить вам і сам процес ремонту і процес догляду за поверхнею в подальшому.

Кілька простих кроків фарбування бетонних поверхонь:

1. Підготовка поверхні. Оскільки фарба може підкреслювати всі недоліки і нерівності, краще одразу підготувати, вирівняти та зашліфувати поверхню. Також слід перевірити чи є на стінах сліди бруду, жирні плями і позбутись їх за допомогою миючих розчинів. Бетонні основи з брудом або солями рекомендуємо очистити механічним способом або напірними струменями води.

2. Ґрунтування поверхні. Слабо та нормально поглинаючі основи проґрунтувати матеріалом Alpina EXPERT GRUND-KONZENTRAT. Це дозволить вирівняти рівень поглинання основи та дозволить економити витрату фарби при подальшому покритті.

3. Фарбування поверхні. Фарбу перед застосуванням ретельно перемішати протягом 2 хвилин та наносити щіткою або валиком у два шари. Для першого шару матеріал можна розбавити водою не більше ніж на 10% та ретельно перемішати. Для нанесення фінішного шару фарбу розводити не більш ніж на 5%. Залежно від температури навколишнього середовища і вологості повітря наступний шар наноситься через 4–6 годин. Порада від експерта! Не дозволяється використання ємностей та інструментів, що іржавіють. Одразу після роботи інструмент промити водою.

Зверніть увагу! Мова йде тільки про стелю чи стіни, а не про підлогу. Для фарбування підлоги потрібні спеціальні матеріали, що будуть витримувати великі навантаження.

Поділитись