Як обрати ступінь блиску для стін?

Більшість фарб сьогодні мають два, три, а іноді й більше ступенів блиску. Саме це збиває покупців, адже як зрозуміти, який ступінь блиску потрібен для вашої кімнати? То ж ми відкриємо кілька секретів, щоб ви змогли розібратись і швидко зробити вибір.

Для початку, щоб обрати фарбу для будь-якої кімнати взагалі, потрібно оцінити своє приміщення та визначити функціональність. Наприклад, у кожної кімнати та кожної стіни є своє призначення і, відповідно, вимоги до міцності та стійкості покриття: як от стіна на кухні, в коридорі чи у спальні.

Також слід врахувати ступінь освітлення та розмір кімнати, кількість вікон, світильників і так далі. Наприклад, стіна навпроти вікна буде освітлена найбільше і глянцевий блиск може вас з часом дратувати, тому краще зробити її шовковисто-матовою, або, навіть, матовою. І, нарешті, не забувайте про оцінку поверхні стін, а саме те, наскільки вони рівні та гладкі, чи є пошкодження та нерівності. Основні типи, на які діляться фарби за ступенем блиску: матова, шовковисто-матова та глянцева.

  1. Чим вищий ступінь блиску, тим краще буде видно всі недоліки поверхні. Тому, якщо у вас неідеальні стіни, краще обрати матову або глибоко-матову фарбу, вона допоможе приховати пошкодження чи нерівності поверхні.
  2. Глянцеві поверхні міцніші та легше піддаються миттю та очищенню, матові після кількох миттів швидко витираються та, з часом, отримують глянцевий ефект. Саме глянцевий, напів-глянцевий ступінь блиску підійде вам для кухні, ванної чи коридору, де потреба мити стіни виникає досить часто.
  3. На матовій поверхні легко залишаються сліди та відбитки долонь. То ж для коридору матову фарбу краще не застосовувати, а от для стелі матові та глибоко-матові фарби стануть найкращим рішенням. Рекомендуємо звернути увагу на фарбу Alpina EXPERT Style 2. Завдяки глибоко-матовій поверхні та максимально комфортному нанесенню без стиків ідеально підходить для великих площ стін та стель.
  4. Поверхні з глянцевим блиском краще відбивають світло, ніж матові. Саме такий ефект зробить маленьку та темну кімнату візуально більшою та просторішою. Але, зважайте, що глянцеві стіни можуть виглядати занадто блискучими у дуже маленькому приміщенні, тому радимо зробити її у вигляді акцентної стіни.
  5. Шовковисто-матові фарби - взагалі ідеальний варіант, вони дають легкий ледь помітний відблиск поверхні та чудово підійдуть для стін у вітальні або спальні. Alpina EXPERT Style 7 – вибір майстрів сьогодні. Це шовковисто-матова тонкошарова латексна інтер'єрна фарба для створення довговічних покриттів на гладких та фактурних поверхнях, що потребують регулярного очищення.

Якщо дотримуватись порад дизайнерів, то сьогодні спостерігається справжній тренд на матові стіни. Саме матова фарба сприяє створенню нейтральних, спокійних інтер’єрів з природними відтінками. Такі стіни легко поєднати з яскравими меблями чи деталями декору.  Одним з чудових варіантів є фарба Alpina EXPERT Style 3, матова тонкошарова латексна інтер'єрна фарба для створення довговічних покриттів на гладких та фактурних поверхнях.  Вона дозволяє отримати екстрагладке тонке покриття на поверхнях, що піддаються високим навантаженням. Але, у будь-якому випадку, вирішувати тільки вам, адже ви створюєте свій особливий та індивідуальний стиль та сімейний затишок.

Поділитись