Топ-5 помилок під час фарбування стін та інших поверхонь

Фарбування стін – це справжня медитація, яка стає найяскравішим епізодом самостійного ремонту. Всього за кілька годин інтер’єр кімнати можна змінити до невпізнання.

Але, на жаль, збудження від появи нового відтінку в дизайні приміщення нерідко змінюється розчаруванням через банальні помилки, яких багато хто припускається під час фарбування. Як же уникнути подібних прикрощів?

Навіть невеликий недолік, який трапляється під час фарбування стін, може засмутити, а в подальшому і привести до псування дизайну. Адже нерідко у разі перефарбування ділянки з дефектом ми тільки погіршуємо проблему. Щоб подібне не трапилось із вами, підготуватися до цього виду робіт слід ґрунтовно.

Помилка №1. Погана підготовка стін

Повною мірою оцінити красу вибраного відтінку і дизайну всього приміщення можливо, тільки якщо фарбувати добре підготовлені стіни. Фарба (особливо глянсова) має привабливий вигляд лише на ідеальній поверхні. Щоб почати роботу, слід:

  • вирівняти стіни, закривши щілини з отворами і зачистивши виступи;
  • повністю вимити, очистити і висушити поверхні;
  • обов’язково заґрунтувати основу.

Нанесення фарби – це фінішна обробка, яку проводять після чорнових робіт. Перед фарбуванням важливо очистити наждачним папером дефекти, знежирити і обробити стіни від цвілі та прибрати пил. Рівномірне і якісне нанесення фарби можливе тільки на заґрунтовану поверхню.

Помилка №2. Неправильний вибір типу, кольору або кількості фарби

Для того щоб отримати результат, який буде відповідати очікуванням, потрібно мати достатню кількість придатної фарби потрібного кольору. І тут помилка може статися на різних етапах роботи.

  • Під час вибору фарби важливо враховувати призначення приміщення. Наприклад, на кухні та у ванній варто використовувати вологостійке покриття, таке як Alpina Для кухні та ванної або Alpina Wisch&Weg Weiß, а в спальні і дитячій оцінювати фарбу з погляду екологічності, тому можна сміливо обирати Alpinaweiss або Alpina Для дитячої кімнати.
  • Щодо відтінку, то необхідно спочатку зробити тестування на окремій ділянці стіни. Особливо важливий цей етап у разі ручного тонування фарби. Адже разом із іншими кольорами і природним та штучним освітленням сприйняття кольору може змінюватися.
  • Для того щоб визначити кількість фарби, потрібно брати до уваги, що покриття зазвичай наносять у 2-3 шари, а витрата різних фарб на різних поверхнях може істотно відрізнятися. Обсяг фарби важливо обчислити заздалегідь із невеликим запасом.

Помилка №3. Неправильний вибір інструмента

Нанесення фарби на поверхні невідповідним або неякісним пензлем чи валиком може звести нанівець всі зусилля. Адже залишки ворсинок або шматочки поролону на стіні навряд чи будуть непомітними. І навіть якщо інструмент якісний, але підібраний не вірно, він не дозволить рівномірно нанести покриття.

Для першого і другого шару фарби краще використовувати відповідні валики, які відрізняються довжиною ворсу, а для фарбування кутів, виступів і торців – спеціальні пензлі й інші інструменти.

Помилка №4. Неправильна технологія фарбування

Точність і філігранність нанесення фарби багато в чому визначає остаточний успіх заходу. Для того щоб вас задовольнив зовнішній вигляд покриття, слід:

  • наносити фарбу рівномірно, однаковими правильними рухами. Поверхню потрібно покривати або вертикально, або горизонтально, не змінюючи напрямку;
  • проводити фарбування не в один, а в 2 або 3 шари, завдяки чому вдасться виправити недоліки нижнього шару покриття. Під час нанесення верхнього шару напрямок руху пензля зазвичай змінюють на перпендикулярний;
  • наносити наступний шар фарби тільки після висихання попереднього.

Помилка №5. Неправильно вибрані час та етапи роботи

Навіть якщо все зроблено правильно: і підібраний відповідний інструмент, і стіни підготовлені добре, і фарба якісна і підходяща, є ще кілька моментів, які треба знати. Наприклад, помилкою буде неправильно спланована послідовність робіт. Так, не можна фарбувати стелю після стін, адже їхню поверхню не вдасться повністю захистити.

А якщо працювати в умовах поганого освітлення, можна помилитися з кольором і рівномірністю нанесення фарби. З іншого боку, яскраве сонце в спекотний день значно прискорить висихання фарби, і покриття теж буде нерівномірним. Тому фарбувати стіни краще вдень, коли багато світла, за умов помірної температури та вологості.

В фарбуванні стін, як і в будь-якій іншій роботі, що вимагає майстерності, важливо дотримуватися універсального принципу: сім разів відміряй – один раз пофарбуй. Але якщо ретельно підготуватися до фарбування та не поспішати, якісний результат, як і задоволення від процесу, гарантовані. То ж не стримуйтесь і обов’язково проявляйте себе, роблячи ремонт разом із нами!

Поділитись