Як правильно обрати інструменти для домашнього ремонту

Поради та правила

Самостійний ремонт, окрім турбот, іноді приносить багато задоволення, адже ми втілюємо свої мрії та задуми, даємо вихід натхненню та творчості. Підібрати стиль інтер’єру, поєднати кольори та відтінки та в кінці побачити результат своєї роботи – неабияка радість для домашнього майстра. Та от які інструменти треба при цьому використовувати - це питання, яке виникає щоразу перед ремонтом.

Для того, щоб полегшити вам це завдання та щоб ремонт був завжди в радість, ми зробимо невеликий огляд інструментів для домашнього ремонту.

Для малярних робіт можуть знадобитися різні кисті та валики, від правильного вибору яких залежить зручність проведення робіт та якість покриття. То ж ми раді дати вам кілька порад, щоб полегшити вибір:

  • для алкідних фарб та емалей краще використовувати щітку з натуральним ворсом. Вони добре вбирають фарбу, наносять матеріал на поверхню рівномірним шаром, а також не залишають після себе ворсинок та слідів щітки на пофарбованій поверхні;
  • для водно-дисперсійних фарб чудово підійде щітка із штучним ворсом, що краще тримає форму та не розмокає від вологи.

А от щодо валиків, то вони полегшують і прискорюють фарбування поверхонь з великою площею, створюючи при цьому рівномірне та тонкошарове покриття.

  • для гладких поверхонь підійде поліамідний валик з довжиною ворсу 1-1,2 см, а для шорстких і проблемних основ краще вибрати густий ворс в 2 см;

Рекомендація від експертів! Якщо поверхня пориста та структурна – візьміть валик з якомога довшим ворсом, щоб можна було добре профарбувати усі нерівності.

  • для роботи з водорозчинними фарбами можете сміливо використовувати поролоновий валик. Він забезпечує рівномірне фарбування та не допускає утворення бульбашок на поверхні.

А як же правильно обрати розмір? Тут все набагато простіше:

  • плоскі щітки та пензлі універсальні та можуть бути різної ширини: чим більша площа поверхні для фарбування – тим ширший пензлик вам знадобиться;
  • кругла щітка частіше використовується для фарбування дерев’яних конструкцій у будинку (вікна, двері) та в саду (альтанки, навіси, лавочки тощо);
  • радіаторну щітку з видовженою ручкою краще застосовувати у разі, якщо вам потрібно пофарбувати важко доступні ділянки.

На інструментах іноді краще не економити, адже саме від них залежить якість фінішного покриття та результат. Тим більше, якщо правильно доглядати за ними, ви зможете використовувати їх ще багато разів, не купуючи щоразу нові.

Поділитись