Інтер'єр у стилі Арт-деко

Особливості стилю, підходящі кольори і декоративні ефекти

Інтер'єр у стилі Арт-деко

Арт-деко сьогодні один з найпопулярніших стилів. Його зазвичай вибирають шанувальники всього розкішного та елітного, які мають унікальний аристократичний смак, люблять захоплювати і захоплюватися винятковими деталями. Сам стиль відмінно підходить для людей творчих професій (артисти, дизайнери та художники). Своє ім'я стиль отримав на початку 60-х років минулого століття, коли проводилися перші художні роботи даного віяння. В арт-деко з'єдналися модерн, європейський авангард і екзотика. Гуру в області дизайну інтер'єрів образно кажуть, що арт-деко красиво поєднує в собі риси дорогого автомобіля і красивої людини. Типові властивості даного стилю:

  1. Контурність.
  2. Піаніно (з'єднання смужок темних і світлих відтінків).
  3. Вигнутість (нерівні форми меблів, світильників, покриття для підлоги).
  4. Косокутність (присутність більшості деталей трапецієподібної форми, наприклад, дзеркала, обідніх столів).
  5. Градація (багатоступінчасті споруди).
  6. Сонячність (зустрічається в формах меблів, обробках стін). Маються на увазі сонячні промені.
  7. Зигзагоподібність (укладання плитки у вигляді ялинки або прикраси на самій плитці).

У стилі арт-деко кращі такі матеріали, як: дерево, натуральна шкіра, нержавіюча сталь, алюміній, камінь, кераміка і скло.

Кольори стилю арт-деко

Стилю арт-деко більше притаманні нейтральні відтінки, наприклад, білий зі срібними елементами, бежевий, світло-персиковий, блідо-рожевий, але іх можна урізноманітнити додаванням більш яскравих кольорів, таких як золотисто-сріблястий, бордовий, фіолетовий, синій та трав’яний.

Декоративні техніки стилю арт-деко

Інтер'єру в стилі арт-деко характерне використання таких декоративних техніках як мармур, велюр, лінії, марморін. Допускається наявність в квартирі театральних елементів декору, наприклад, штучне освітлення, яке не тільки робить приміщення світліше, але і прикрашає його. Також непогано поєднуються з інтер'єром в стилі арт-деко деякі декоративні техніки стилю хай-тек.

Поділитись