Як прорахувати кількість фарби для стін?

Справжній головний біль викликає у кожного, хто робить ремонт самостійно – розрахунок кількості фарби. Адже від цього залежить і кількість коштів, що ми готові витратити на ремонт.

Нікому не хочеться стояти в магазині і довго рахувати метри та відра, і, нарешті зрозуміти, що не вистачає фінансів, бо ви розраховували на зовсім інший бюджет. Ми дамо вам кілька порад, як можна легко та швидко розрахувати кількість водорозчинної фарби для стін та стелі, а також, на що треба зважати під час розрахунків.

1. Вказівки та маркування на етикетці.

Найчастіше виробники фарби вказують інформацію про витрату матеріалу на етикетці банки, а також в Технічній інформації до продукту, наприклад 100 мл\м2 як у фарбі Alpina EXPERT Style 2, що вважається дуже гарним та економним показником. Як варіант, на етикетці може бути вказано одразу площа, на яку вистачає банки фарби, наприклад, як на упаковці Alpinaweiss, 10 л вистачає на 70-90 м2.

Увага! Витрата матеріалу, в такому разі, завжди вказується з розрахунком нанесення на 1 шар. Оскільки спеціалісти рекомендують наносити фарбу в два, а іноді і в три шари для ідеального результату, то кількість фарби треба збільшити вдвічі.

Враховуючи також те, що кожна фарба має свою витрату, на нашому сайті для кожного матеріалу ми розробили спеціальний калькулятор для прорахунку потрібної кількості. Вам потрібно лише вказати висоту та ширину стіни і ви отримаєте готову кількість саме обраної вами фарби.

2. Розрахунки площі стін для фарбування.

Для розрахунку кількості фарби треба прорахувати спочатку площу стін під фарбування, а потім вирахувати площу стін та дверей. Також не забувайте відняти площу тих поверхонь, що ви не плануєте фарбувати, наприклад плитка на стіні чи декоративна техніка.

3. На що звертати увагу при розрахунку фарби?

  • Типи поверхні. Різні типи поверхонь вбирають фарбу по-різному, тому важливо враховувати тип поверхні: бетон, цегла, деревина, стара штукатурка, шпалери і т.д. Зауважте, що на гладких, поґрунтованих поверхнях витрата фарби завжди значно менша, ніж на пористих та непідготовлених.
  • Підготовка поверхні. Використання ґрунтовки економить фарбу майже вдвічі! Наприклад, матеріал Alpina Ґрунтовка створює дуже гарну основу для роботи з будь-якими фасадними і інтер'єрними фарбами Alpina. Це ґрунтовка глибокого проникнення, яка допомагає уникнути появи смуг і плям при фарбуванні самих різних основ і забезпечує тим самим бездоганний результат робіт. Alpina Ґрунтовка вже готова до застосування і особливо ефективна для ґрунтування вапняно-цементних фасадних штукатурок і мінеральних основ при внутрішніх роботах, при цьому витрата фарби при подальшому фарбуванні істотно скорочується.
  • Типи та якість інструментів. Витрата також залежить і від типу та якості інструментів. Найменше фарби використовується під час нанесення валиком, а от нанесення фарбопультом завжди буде менш економним, але саме покриття більш тонкошаровим. Нагадуємо, що на якості інструментів не варто економити, тому що це безпосередньо впливає не тільки на витрату матеріалу, але й на якість покриття.
Поділитись   

Відповідні продукти: