Як пофарбувати радіатори та батареї?

Радіатори та батареї вже давно стали невід’ємною частиною дизайну інтер’єру, адже від них нікуди не подітись. Єдине, що можна зробити – це подбати, щоб вони завжди виглядали гарно, або ще краще – цікаво інтегрувати їх у дизайн кімнати.

Насправді, існує безліч рішень, як можна задекорувати труби та радіатори: наприклад, за допомогою дерев’яних коробів або декоративних пластикових решіток, або ж спеціально замовляючи шафки чи полички, які будуть приховувати такі деталі. Ці всі варіанти досить цікаві, але й водночас занадто дорогі, адже потребують додаткових коштів на виготовлення, встановлення, а іноді й на допомогу дизайнера.

Як приховати труби та батареї у кімнаті?

Найпростіший варіант – це фарбування труб та батарей у колір стін в кімнаті. В такому випадку вони стануть непомітними на перший погляд.

Але чи потрібно їх приховувати взагалі? Ми пропонуємо пофарбувати та інтегрувати їх у дизайн своєї кімнати, притримуючись загального стилю інтер’єру.

Це ще один варіант – своєрідне дизайнерське рішення, на яке не кожний наважиться – зробити акцент за допомогою кольору. Наприклад, пофарбувати у червоний колір чавунний радіатор при сірому кольорі стін. Так, звучить трохи дивно, але це є однією з особливостей венеціанського стилю у інтер’єрі.

Світлі стіни, наприклад, бежевий, світло рожевий, блакитний буде виглядати цікаво та оригінально, якщо їх доповнити акцентом у контрастному відтінку – чорний, темний зелений, сірий чи насичений синій. І чим більший контраст, тим цікавішим та більш сучасним стає приміщення.

Одним з варіантів може стати також патріотичне оформлення: яскраво жовтий радіатор у кімнаті з елегантними сірими стінами та меблями глибокого синього кольору.

Окремі стилі інтер’єру, як, наприклад, лофт, навіть вимагають присутність у кімнаті різноманітних деталей у вигляді водостічних труб чи батарей опалення, щоб створити знамениту і таку популярну атмосферу та автентичність перероблених під житло фабрик та заводів. Там найкраще застосовувати чорний чи сріблястий металевий відтінок і ви потрапите прямісінько у ціль.

Як правильно фарбувати батареї та радіатори?

Рекомендація від експерта! Для початку потрібно зауважити, що фарбувати батареї чи радіатори варто тільки у холодному стані. Інакше, коли вони ще гарячі, фарба швидко висохне на поверхні і почне злущуватись.

1. Обираємо матеріал та інструмент. Для фарбування таких важкодоступних деталей, як радіатор, рекомендуємо використовувати спеціальну радіаторну щітку з видовженою ручкою. Можна також використовувати поліамідний валик або, навіть, спосіб розпилення. Щодо вибору фарби, то для радіаторів краще купувати спеціальну емаль для радіаторів – вона стійка до перепадів температур і взимку під час обігріву поверхня не почне жовтіти та тріскатись. Alpina Aqua Heizkörper - емаль для радіаторів на водній основі з ідеальною покривною здатністю та стійкістю до високої температури до 100 градусів створює стійку до подряпин поверхню. Alpina Aqua Heizkörper не здатна до зміни кольору і тому радіатори опалення довгий час не жовтіють і не втрачають свого зовнішнього вигляду. Емаль Alpina Aqua Heizkörper - простота в застосуванні, легка у фарбуванні та практично без запаху, адже створюється на водній основі, що не шкодить здоров’ю і забезпечує здоровий мікроклімат в приміщенні.

2. Очищуємо поверхню. Перед початком роботи, ретельно помийте радіатор та витріть бруд, пил, залишки фарби. Якщо потрібно, то пройдіть по поверхні наждачним папером, щоб прибрати стару фарбу. Дайте поверхні добре висохнути.

3. Добре перемішуємо емаль і наносимо на поверхню за допомогою обраного інструменту. Для кращого результату рекомендуємо наносити 2 шари емалі, але тільки після повного висихання попереднього шару.

Відповідні продукти: