Як боротись із пліснявою та грибком у приміщенні?

Основні рекомендації

Ми повинні відчувати себе особливо комфортно у власному будинку. Однак, якщо на стінах плями від плісняви або грибка, це зробити досить важко. Вони не тільки виглядають непривабливо, але і можуть бути небезпечними для здоров'я, адже виділяють шкідливі для людини токсини. Через дефекти у конструкції будинку або погану вентиляцію, пліснява часто утворюється у вологих приміщеннях, таких як кухні, ванні кімнати або підвали.

Якщо ж пліснява таки потрапила в квартиру, її потрібно якнайшвидше прибрати. Іноді, для цього достатньо звичайної губки або щітки та побутового миючого засобу, в інших, більш складних випадках, верхній шар штукатурки доводиться видаляти повністю. Поки пліснява ще не зовсім глибоко проникла в стіни, окрім побутових миючих засобів, можна застосувати нашатирний спирт або оцет, але при цьому слід пам’ятати про респіратори та рукавички.

  • Нашатирний або етиловий спирт мають безпосередній вплив на цвіль та плісняву і дуже швидко випаровуються після звичайного провітрювання. Це означає, що вони менш шкідливі для здоров’я, ніж фунгіциди, які залишаються в приміщеннях тривалий час після обробки. Нашатирний або етиловий спирт слід застосовувати кілька разів із широко відкритим вікном.
  • Застосування оцту. Хоча іноді він рекомендується, не кожен оцет підходить як засіб для боротьби з цвіллю. Оцет можна застосовувати, якщо він більш концентрований, що називають залізним оцтом. Поводитись з ним слід дуже обережно. Також зверніть увагу, що концентрації вище 60% не рекомендується застосовувати у будинку.

Лише після видалення плям цвілі та повного висихання стін, потрібно нанести на поверхню шар продукту Alpina Ґрунтовка від плісняви за допомогою щітки або валика. Це спеціальна ґрунтовка проти плісняви та грибка для приміщень з високою вологістю, яка забезпечить ідеальну адгезію та допоможе захистити стіни від нової появи цвілі. Для надійного захисту, радимо нанести ґрунтовку у два шари.

Після висихання ґрунтовки можна наносити перший шар нерозбавленої фарби Alpina Для кухні та ванної. Висока стійкість цієї фарби до вологості і забруднень особливо важлива для приміщень, де необхідно запобігти небезпеці утворення цвілі. Поряд з величезною палітрою відтінків ця шовковисто-матова фарба гарантує виняткову простоту очищення поверхонь, а це величезна перевага для кухонь і ванних кімнат. Для повторного покриття спеціальну фарбу можна розводити на 5% водою і наносити рівномірним і насиченим шаром за допомогою валика або щітки.

Боротьба з пліснявою та грибком завжди непроста та неприємна справа, тому заздалегідь піклуйтесь про вентиляцію та провітрювання у кімнатах з високою вологістю.

Поділитись   

Відповідні продукти: