Що потрібно знати про ґрунтовки для внутрішніх робіт

Властивості та призначення ґрунтовок

Грунтовки для внутрішніх робіт найчастіше називаються «грунтовка глибокого проникнення». Їх використовують для отримання бездоганного результату фарбування. Далі Ви дізнаєтеся за яких умов Вам потрібна така грунтовка, і як з нею працювати.

Робота з матеріалом

Грунтовку найпростіше наносити щіткою. Перевага такого нанесення полягає в тому, що грунтовка глибоко втирається щіткою в основу, а не наноситься тільки на поверхню. До того ж при нанесенні грунтовки щіткою з нею зручніше працювати, і менше бризків. Після висихання грунтовки можна наносити шар фарби.

Грунтовка - зміст і призначення

Грунтовка необхідна для зміцнення пористих основ та поверхонь, що осипаються, а також оптимізацію вбираючої властивості.Грунтовки наносять до фарбування стін, це забезпечує при подальшому фарбуванні хороший результат. Грунтовки мають здатність глибоко проникати в основу та зміцнювати стіну.

Якщо не загрунтувати пористу, вбираючу поверхню, чи поверхню, що осипається перед нанесенням фарби для стін, згодом фарба відшаровується, з'являються плями і смуги.

Властивості основи (пористість, осипання) перевіряють клейкою стрічкою: міцно притисніть смугу клейкої стрічки до основи і різко відірвіть її. Якщо на стрічці залишаються невеликі сліди фарби — основу необхідно загрунтувати.

Вбираючу здатність перевіряють за допомогою вологої губки. Притисніть губку до стіни. Якщо вода вбирається швидко, або якщо основа темніє — її необхідно загрунтувати. Оштукатурені та гіпсокартонні стіни, що фарбуються вперше, завжди необхідно грунтувати перед фарбуванням.

Ще одна порада

Для обробки основи достатньо одного шару грунтовки. У нанесенні декількох шарів немає необхідності. Занадто велика кількість матеріалу може утворити роздільний шар між основою і фарбою для стін. Для внутрішніх робіт використовуйте грунтовку без вмісту розчинників: вона більш безпечна для здоров'я і навколишнього середовища.

Поділитись