Колір створює настрій

Вплив кольору на настрій та атмосферу приміщення

Вибір кольорових відтінків може вплинути на атмосферу приміщення. Важливо враховувати, що кольори повинні пасувати оточенню і не повинні відволікати від основного стилю інтер'єру. У цьому відношенні в виборі кольорових рішень потрібно дотримуватися деяких правил: якщо інтер'єр кімнати, наприклад, молодіжний та енергійний, то колір стін навряд чи дозволить перетворити кімнату у вишукану та елегантну.

Елегантна атмосфера

Ідеально підходять такі кольори, як білий, кремовий, бежевий, сірий, коричневий або темно-синій. З ними поєднуються декоративні акценти в тонах срібного або бронзового металіка (Alpina Metall Effekt). Вони дозволяють підкреслити окремі елементи та елегантність інтер'єру в цілому.

Прохолодна атмосфера

Відчуття прохолоди можна створити такими кольорами, як сірий, синій, світло-зелений, синюватий колір бордо або антрацитний. Декоративні акценти в тонах срібного металіка (Alpina Metall Effekt) ефектно підкреслять такий інтер'єр.

Презентабельна атмосфера

Тут перевага надається, перш за все, благородним червоним відтінкам, сірому та темно-синьому. Акцентні кольори в цьому випадку — мокка, бежевий або темно-фіолетовий. Декоративні акценти в тонах золотого або срібного металіка надають такому інтер'єру показність та завершеність.

Затишна атмосфера

Теплі кольори та гармонійні поєднання зумовлюють загальний вигляд: теплий жовтий і помаранчевий, теплі червоні, теплі оливкові зелені тони. Відтінки коричневого, наприклад, у поєднанні з бежевим, створюють відчуття тепла і затишку.

Спокій

Використовуйте природні кольори: бежевий, коричневі відтінки землі, ніжні світлі зелені та сині тони. Поєднання тон-в-тон, наприклад, бежевий з коричневим, створюють в інтер'єрі відчуття спокою, а зелений і синій освіжають його.

Молодіжна атмосфера

Використовуйте енергійні, стильні кольори, наприклад, лимонно-жовтий, синьо-зелений петролевий, травневий зелений, помаранчевий або яскраво-рожевий. Актуальні поєднання кількох яскравих тонів, наприклад, лимонно-жовтого і синьо-зеленого, — ось тренд в кольорових рішеннях для молодіжних інтер'єрів!

Ніжна атмосфера

Білий, бузковий, кремовий, рожевий або пастельно-зелений надають інтер'єру ніжний жіночий характер. Поєднання тон-в-тон білого з кремовим створює враження надзвичайної ніжності.

Весела атмосфера

Жовтий, зеленувато-жовтий, травневий зелений та помаранчевий виступають на перший план, адже ці кольори характерні для атмосфери веселощів. Поєднання кількох яскравих тонів, наприклад, жовтого та зеленого, підсилюють відчуття радості.

Природня атмосфера

Природу асоціюють з водою, свіжим повітрям, полями та деревами. Тому для створення атмосфери природності слід віддавати перевагу таким кольорам, як синій, зелений, білий, не слід забувати і про відтінки землі — коричневий та бежевий. Такі поєднання створюють відчуття гармонії і асоціюються з природою та природністю.

Поділитись