Шведський червоний: чуттєвість та темперамент

Особливості кольору, як комбінувати

Шведський або скандинавський червоний - відомий колір, який прикрашає більшість скандинавських будинків, а також виглядає вражаюче на стінах у приміщенні.

Шведський червоний – виразний та насичений

Навряд чи можна уявити Швецію без типових червоних дерев'яних будиночків. Але відразу виникає запитання: чому, здавалося, ціла країна погодилася на один колір? Окрім глибокого червоного, чи є ще щось більш помітне, що впадає в очі? За цим усім стоїть дійсність і ощадливість.

Історія шведського червоного

Сміливо використовуйте шведський червоний як колір для зовнішніх поверхонь

В середньовіччя в шведському містечку Фалун видобувалася дуже рідкісна на той час мідна руда, яка потім поширилась у всьому світі і зробила місто багатим. У якийсь момент винахідливий розум придумав також використовувати її відходи, після нагрівання яких, завдяки окису заліза, можна отримати пігмент коричнево-червоного кольору – так народився скандинавський червоний або шведський червоний.

Він став популярним кольором для фарбування будинків зовні, оскільки на перший погляд він імітував цегляні будівлі і таким чином нагадував будинки заможних торговців Голландії. Приватні будинки, особняки та церкви пішли за цією тенденцією, і до 17 століття вона розповсюдилася по всій Швеції. На сьогоднішній день шведський червоний колір є національним кольором країни. Колір особливо популярний у нас для садових будиночків, які нагадують мальовничі шведські пейзажі. В саду, оточеному зеленню, особливо красиво виділяється глибоко червоний як додатковий контраст.

Шведський червоний, як колір у інтер’єрі

Елегантні, приглушені відтінки червоного також добре виглядають всередині приміщення. Колір має виражений характер, видає впевненість у собі, захоплює та випромінює жваве тепло у приміщенні, створює чуттєвий ефект у вітальні або затишну атмосферу для їдальні.

Темпераментний глибокий червоний, як колір інтер’єру, робить сильний акцент в приміщенні, але водночас не нав’язливий. Інтенсивний та стильний шведський червоний створює у кімнаті чуттєву атмосферу з порцією величності. З елегантним акцентом з чорного та сірого кольору або кремового, насичений червоний перетворюється в стриману класику. З його теплим, насиченим характером чудово контрастують прохолодне срібло, кришталь та чорний метал.

Стіни глибокого червоного кольору завжди привертають увагу, і навіть одна стіна в інтенсивному кольорі забезпечує енергію для всієї кімнати. Це робить шведський червоний колір стіни захоплюючим акцентним тоном, потужна харизма якого потребує лише тонких та легких супутніх кольорів, наприклад, м’яких сірих або кремових відтінків.

Разом з урбаністичними відтінками сірого та прямолінійним стилем меблів, глибокий червоний виглядатиме дуже сучасно та стильно. Також, у темних відтінках червоний може демонструвати свій розкішний характер.

Поділитись   

Відповідні продукти: