Як створити двокольорову стіну?

Поетапні рекомендації

Якщо ви хочете, щоб ваша стіна була оформлена у двох кольорах, або ж вам потрібно пофарбувати плінтус чи цоколь, виникає проблема рівної лінії або лінії розділу кольорів. Часто точні та рівні лінії - це велика складність. Однак, якщо ви звернете увагу на кілька важливих моментів і виконаєте наведені тут кроки, ви з легкістю впораєтесь із завданням. Читайте і дивіться тут, крок за кроком, як зробити ідеальну лінію кольору.

Необхідні матеріали:

  • Плівка або фліс для покривання підлоги
  • Клейка стрічка
  • Щітка
  • Малярний валик (великий та малий)
  • Малярна ванночка та дерев’яна мішалка для фарби
  • Рівень та кольоровий олівець
  • Фарба різних кольорів

На потрібній висоті намалюйте лінію на стіні, використовуючи рівень та кольоровий олівець. На світлих поверхнях, темним олівцем, а на темних поверхнях - світлим, щоб краще було видно лінію.

Вздовж лінії приклейте смужку малярної стрічки, ретельно притискаючи її руками до стіни.

На наступному етапі поверх першої смуги приклеюється друга смуга малярної стрічки, зі зміщенням вниз приблизно на 5 мм. Приклейте другу смужку тільки верхньою половиною, а потім зігніть нижню половину пальцями вгору так, щоб ця частина виступала.

Приклейте плівку під нижню частину клейкої смужки. Ця плівка захистить стіну від бризок фарби на наступних етапах.

Нижня частина стіни тепер добре захищена. Фліс на підлозі також перешкоджає утворенню плям на паркеті, ламінаті або килимі.

Для того, щоб запобігти протіканню фарби на наступних етапах під клейку стрічку, зафарбуйте смужку фарбою з допомогою щітки. На цьому кроці фарба приховує кожен маленький проміжок між стрічкою і стіною, що перешкоджає підтіканню.

Якщо мазки від пласкої щітки занадто сильно помітні, пройдіть по поверхні тонкою, сухою щіткою. Проведіть від верху до низу щіткою та дайте фарбі проникнути в можливі проміжки між стіною і клейкою стрічкою.

Коли перший шар нанесеної фарби на стіні повністю сухий, підготуйте другий колір фарби. Обережно відкрийте кришку банки з фарбою за допомогою викрутки і зніміть кришку.

 

 

Перемішайте колір за допомогою мішалки для фарби.

Порада: якщо ви змочите дерев'яну мішалку або залиште її у воді, фарба не буде прилипати до неї занадто сильно і буде легше видалити залишки фарби після використання.

Після перемішування вилийте фарбу у ванночку для подальшого нанесення.

Змочіть у фарбі невеликий валик: спочатку обережно опустіть валик у фарбу кілька разів, а потім пройдіть ним на структурованій частині ванночки для того, щоб зняти надлишки фарби. Повторіть цей процес, доки валик повністю не набере достатню кількість фарби.

Тільки тоді, коли вже перший пофарбований відтінок (тут сірий) повністю сухий, можна фарбувати другим відтінком (блакитний). Використовуйте маленький валик для нанесення фарби уздовж краю стрічки.

Ще до того, як щойно нанесена фарба висохне, іншу частину стіни фарбуємо великим валиком. Знову ж таки, завжди розміщуйте валик посередині стіни і розподіляйте фарбу рівномірно по поверхні.

Для створення ідеальної поверхні, після приблизно двох-трьох проходів, злегка пройдіть пофарбовані ділянки валиком. Для цього валик не потрібно занурювати знову в фарбу.

Після того, як ви пофарбували другу частину стіни у бажаний колір, потрібно зняти клейку стрічку.

Після цього зніміть зі стіни нижню смужку клейкої стрічки, поки фарба ще злегка волога. Якщо ви зачекаєте занадто довго, щоб видалити її, є ризик, що край кольору та лінія порушиться.

І ось результат! Ви отримали чітку та рівну лінію між двома кольорами.

Поділитись