Що слід знати про фарби для стін

Компоненти фарб, поради щодо нанесення фарб

Найчастіше для фарбування інтер'єрних поверхонь застосовуються водно-дисперсійні фарби. Нижче представлена ​​основна інформація про різні компоненти і властивості фарб, а також рекомендації з правильного нанесення інтер'єрних фарб.

Різновиди фарб

Дисперсійні фарби - це в'язкотекучий матеріал із синтетичного в'яжуючого. Такі фарби застосовуються для внутрішніх робіт найчастіше. Вони відрізняються високим зчепленням з поверхнями (адгезією) і тому придатні для використання на більшості основ, вони прості в роботі і безпечні для здоров'я і навколишнього середовища.

Ще один різновид фарб, що використовується для внутрішніх робіт, - це латексні фарби. Вони також належать до категорії дисперсійних фарб, адже до їх складу входить синтетичне в'яжуюче. Однак завдяки своїм властивостям латексні фарби часто виділяють в окрему групу матеріалів. Поверхні, пофарбовані латексними фарбами, відрізняються особливою легкістю чищення, тому цей різновид фарби придатні для поверхонь, що піддаються великим навантаженням. Окрім того, латексні фарби є тонкошаровими, відповідно їх витрата при нанесенні нижча.

Компоненти фарб та їх функції

Фарби складаються з наступних компонентів: в'яжуче, розчинник/розріджувач, наповнювачі, барвники та аддитиви.
Кожному з цих компонентів притаманні різні властивості, необхідні лакофарбовому матеріалу і залежно від їх кількості та співвідношення фарби отримують різні властивості.

  • В'яжуча речовина відповідає за зчеплення з основою, склеювання окремих компонентів між собою, а також за інші властивості матеріалу, наприклад, легкість очищення, ступінь блиску, зручність нанесення.

  • Розчинник/розріджувач відповідає за розчинення або розведення в'яжучої речовини(наприклад, вода), фарбування та покривну здатність фарби.

  • Наповнювачі відповідають за товщину шару, структуру матеріалу, ступінь глянцю.

  • Кольорові пігменти відповідають за фарбування, ступінь білизни та покривну здатніть фарби.

  • Аддитиви відповідають за поліпшення різних властивостей фарби, наприклад, легкість застосування, ступінь глянцю, розтікання, стійкість, адгезію, час висихання тощо.
  •  

Поради щодо нанесення фарб

Перед початком роботи з матеріалом не забудьте перевірити і підготувати основу. Основа повинна бути чистою, сухою та міцною. Пористі вбираючі основи та основи з осипом необхідно перед нанесенням матеріалу заґрунтувати спеціальною ґрунтовкою глибокого проникнення.

Працюйте тільки з високоякісними інструментами. Рекомендується використовувати валики з нейлоновим або поліамідним ворсом: вони чудово вбирають фарбу і рівномірно розподіляють її по поверхні, що фарбується. Малярні решітки та телескопічні подовжувачі ще більше спростять роботу з фарбування.

Спочатку фарбується стеля, потім - стіни. Працюйте у напрямку від одного кута до іншого і завжди методом «мокро» по « мокрому» - це дозволить уникнути проявлення смуг та плям на поверхні. Враховуйте при цьому, що роботу на відповідній поверхні слід виконувати без тривалих перерв.

Поділитись