Поєднання кольорів металевих і дерев'яних елементів в інтер'єрі

Основні принципи колірного оформлення

Чудовий дизайн інтер'єру можна створити, якщо разом зі стінами включити в кольорову концепцію двері і предмети меблів. Важливо при цьому дотримуватися співвідношення площ, що пофарбовані у різні кольори. Якщо вибрати для стін білий колір або світлий пастельний тон, то за допомогою кольору меблів та аксесуарів можна розставити контрастні акценти. Можна також підтримати відтінок стіни, повторивши його в кольорі столу або стільців. Слід враховувати при цьому, що другий відтінок має формувати в якому-небудь місці приміщення збалансований контраст.

Поєднання кольору стін та лаку чи емалі

Якого кольору двері та меблі? У разі нейтральних неяскравих кольорів емалі — білого, сірого, бежевого — вибір кольорів для стін практично необмежений. З сірим та білим кольорами краще всього поєднуються акценти червоні або темно-сині.

Поєднання тон-в-тон

Відштовхуючись від одного основного відтінку фарби, поєднуйте «світле» з «темним». Наприклад: пастельно-жовтий для стін, насичений сонячно-жовтий для дверей, стола або стільців. Ще один варіант: кремові або бежеві тони для стін, більш темні коричневі — для дверей.

Створення контрастів

Контрастність створюється поєднанням двох різних насичених відтінків. Природну свіжість дає дует синього і зеленого кольорів: наприклад, темно-синя емаль для полиць у поєднанні зі світло-зеленим кольором стін.

Різнокольорові акценти

Покрийте однакові предмети меблів емаллю різних яскравих кольорів, наприклад, синім середньої насиченості, травневим зеленим і темно-рожевим. Ефектна гра кольорів найкраще помітна на нейтральному, наприклад, білому фоні. Можливі й інші поєднання, головне, щоб вони були яскравими.

Розміщення акцентів

Розставити акценти можливо вишуканими предметами меблів. Кольоровий тон цілеспрямовано виділяється, і для цього особливо підходить емальований предмет меблів. Красиве поєднання: відтінок емалі — зелений, колір стін — фіолетовий.

Виходячи з оформлення інтер'єру акцентною стіною та основними стінами світлого базового тону, аксесуари, наприклад, рамки для фотографій та картин, фарбуються у відтінок акцентної стіни. Якщо їх розмістити на світлих стінах, то вони стануть ніби кольоровими цитатами і будуть створювати настрій.

Кольорові акценти

Поділитись