Грунтовку найпростіше наносити щіткою. Перевага такого нанесення полягає в тому, що грунтовка глибоко втирається щіткою в основу, а не наноситься тільки на поверхню. До того ж при нанесенні грунтовки щіткою з нею зручніше працювати, і менше бризків. Після висихання грунтовки можна наносити шар фарби.
Що потрібно знати про ґрунтовки для внутрішніх робіт
Властивості та призначення ґрунтовок

Робота з матеріалом
Грунтовка - зміст і призначення
Грунтовка необхідна для зміцнення пористих основ та поверхонь, що осипаються, а також оптимізацію вбираючої властивості.Грунтовки наносять до фарбування стін, це забезпечує при подальшому фарбуванні хороший результат. Грунтовки мають здатність глибоко проникати в основу та зміцнювати стіну.
Якщо не загрунтувати пористу, вбираючу поверхню, чи поверхню, що осипається перед нанесенням фарби для стін, згодом фарба відшаровується, з'являються плями і смуги.
Властивості основи (пористість, осипання) перевіряють клейкою стрічкою: міцно притисніть смугу клейкої стрічки до основи і різко відірвіть її. Якщо на стрічці залишаються невеликі сліди фарби — основу необхідно загрунтувати.
Вбираючу здатність перевіряють за допомогою вологої губки. Притисніть губку до стіни. Якщо вода вбирається швидко, або якщо основа темніє — її необхідно загрунтувати. Оштукатурені та гіпсокартонні стіни, що фарбуються вперше, завжди необхідно грунтувати перед фарбуванням.
Ще одна порада
Для обробки основи достатньо одного шару грунтовки. У нанесенні декількох шарів немає необхідності. Занадто велика кількість матеріалу може утворити роздільний шар між основою і фарбою для стін. Для внутрішніх робіт використовуйте грунтовку без вмісту розчинників: вона більш безпечна для здоров'я і навколишнього середовища.