Зовнішній вигляд приватного будинку: як підібрати колір для фасаду та даху

Зовнішнє оздоблення будинку впливає на нас не менше, ніж внутрішній ремонт, і тому тут теж важливий правильний підхід і гармонійний вибір кольору фасаду і даху.

Екстер’єр, а саме зовнішній вигляд приватного будинку визначається цілою низкою чинників, які стосуються як оздоблення котеджу, так і умов довкілля. До них відносять:

  • матеріал, з якого будувався будинок і спосіб облицювання фасаду будинку;
  • покрівельний матеріал, відтінок і фактура покрівлі;
  • колір і спосіб фарбування деталей котеджу – укосів, вікон, цоколів тощо;
  • архітектурний стиль будинку і суб’єктивні побажання господарів;
  • умови навколишнього середовища, ландшафт і дизайн сусідніх котеджів.

Ключові параметри в цьому списку, які ставлять крапку в остаточному оформленні котеджу, – це колір фасаду та покрівлі. І якщо відтінок покрівлі зазвичай визначається кольором вибраного покрівельного матеріалу, то колір фасаду – величина змінна та залежить по більшому рахунку від вашого побажання та смаку. Традиційні цегляні, бетонні або оштукатурені фасади можна пофарбувати в різні кольори або оздобити фасадними панелями різних відтінків.

Що важливо враховувати під час вибору кольору фасаду

Крім психологічного і естетичного чинників для того, щоб підібрати колір даху і стін, важливо враховувати закони фізики. Виявляється, різні кольори по-різному поводяться під дією інтенсивного або помірного сонячного проміння, або ж під впливом атмосферних опадів.

Під час вибору фасадної фарби або штукатурки варто брати до уваги:

  • Стійкість кольору до вигорання. Хоча фасадні фарби проходять обов’язкове тестування і відповідають вимогам до світлостійкості, різні відтінки фарб і штукатурок руйнуються сонячним ультрафіолетом із різною швидкістю. Найшвидше вигорають яскраві насичені тони і чорний колір, а ось світлі відтінки втрачають яскравість довше, хоча білий із часом набуває жовтуватого відтінку. Найбільш практичний в цьому сенсі – сірий та усі його відтінки.
  • Ступінь поглинання тепла – теж важливий параметр під час вибору кольору фасадів і дахів енергоощадних будинків. Темні відтінки нагріваються швидше світлих, і тому на півдні переважають світлі фасади, а на півночі будинки частіше фарбують у темні тони.
  • Візуальні характеристики кольору – це не тільки суб’єктивний критерій, але і цілком формальний параметр. Світлі відтінки візуально збільшують розмір будівлі, а обсяг немасивних темних об’єктів може губитися в просторі. Тому білий, а також світлі пастельні і кремові тони фасадів так широко застосовують у класичній архітектурі.
  • Естетичні параметри кольору важливо розглядати в поєднанні з архітектурним стилем і формою будинку. Сучасні котеджі простої форми нерідко мають яскраве провокаційне забарвлення, а в традиційній архітектурі превалюють спокійні світлі тони.

Сьогодні дуже багатий вибір фасадних фарб та можна обрати будь-яку, відповідно до насиченості кольорів, характеристик, а також відповідно до вашого бюджету. Одним з найкращих рішень для надійності та легкого оздоблення вашого фасаду на довго є фарба Alpina Силіконова для ексклюзивних фасадів - матова, особливо стійка до атмосферних впливів силіконова фарба для ексклюзивного оформлення ваших фасадів. Вона має високу стійкість до атмосферних явищ і зберігає стійкість кольору на тривалий термін. Продукт має високий клас паропроникності, що дозволить підтримувати правильний мікроклімат, а пофарбована поверхня не затримує бруд, завдяки чому фасад надовго залишиться чистим і яскравим.

Поділитись   

Як підібрати колір фасаду до відтінку даху

Якщо під час вибору поєднання кольорів стін і даху будинку варто брати до уваги загальний вигляд котеджу, то діапазон відтінків покрівлі обмежений. Найпоширеніші покрівельні матеріали – бітумна, керамічна і металочерепиця – часто пофарбовані в порівняно темні відтінки цегляного, вишневого, червоного і коричневого кольору, а також менш традиційні зелені, сині або сірі. При цьому колір даху будинку зазвичай вибирають один раз, і більше вже не перефарбовують, або ж роблять це вкрай рідко.

Для підбору відтінку фасаду використовують один із трьох стандартних прийомів:

  • Темний дах і світлий фасад – найбільш поширене і привабливе рішення, яке можна підкреслити яскравим цоколем, віконними рамами і водостоком.
  • Поєднання тон у тон вимагає продуманого дизайну з урахуванням особливостей архітектури будинку. Такі варіанти досить часто зустрічаються в сучасних проектах котеджів.
  • Світлий дах і темний фасад – нестандартне рішення, яке вимагає уважного підходу. Якщо фарбувати стіни будинку таким чином, варто попередньо оцінити зовнішній вигляд облицювання в умовах яскравого і похмурого сонця на північній і південній сторонах фасаду.

В результаті для фарбування або штукатурення фасадів найбільш широко використовують світлі природні відтінки – бежевий, теракотовий, жовтуватий і світло-зелений. Інший варіант – нейтральні кольори: білий і сірий. Рідше вибір роблять на користь блакитного. А ось фасади чорного, темно-синього, фіолетового або насичено коричневого кольору в наших краях – вельми рідкісне рішення.

Класичним рішенням є темно-коричневий дах та фасад у відтінках бежевого, жовтого, помаранчевого, або ж білий. Іноді поєднують темно-зелений дах та білосніжний фасад, що робить його більш легким та наповненим повітрям. З дахом синього відтінку часто поєднують фасади у сірих та рожевих відтінках, а червону покрівлю можна поєднати з персиковим, лососевим або молочним відтінком стін.

Перш ніж розпочати будівництво або ремонт, та купувати матеріали, рекомендуємо ретельно спланувати дім вашої мрії, візуалізувати кольори на папері та використовувати тоновані фасадні фарби і штукатурки Alpina для оздоблення фасадів приватних будинків.