Синій у інтер'єрі. Історія та значення кольору

Прохолодний синій забезпечує спокій і тому ідеально підходить як колір стін для віталень або спалень

Перший відтінок синього кольору – єгипетський синій з’явився у Єгипті у 3 тисячолітті до н.е. Але цей колір не був популярним, оскільки, як і чорний, асоціювався з трауром. Навіть очі блакитного кольору вважались фізичним недоліком та зневажались, а маски з блакитними очима використовувались переважно у театральних постановках для комічних персонажів. Лише починаючи з 12 століття синій набирає популярність та стає кольором аристократів, означає божественну силу, святість та чистий розум.

Процес отримання синього кольору був надто важким, тому рідко використовувався у повсякденному житті. У середні віки доводилося забарвлювати шерсть, пряжу чи інші тканини в синій колір за допомогою дуже складного процесу. Тоді справа була непростою, оскільки найважче було знайти сині пігменти. До кінця 16 століття з дикорослих трав можна було отримувати єдиний у всій Європі синій барвник. Одна складність полягала в тому, що пігменти індиго не розчинялися у воді. А для того, щоб його розчинити, потрібно було викликати складну хімічну реакцію.

У епоху Відродження ультрамаринова фарба була найдорожчою, тому що її могли створити лише з пігменту – лазурит. Цей пігмент можна було добути лише з особливого мінералу, який добувався в Афганістані. Тому синій могли дозволити собі лише аристократи, багаті покровителі, а також дуже успішні художники.

Починаючи з 19 століття синій стає одним з найулюбленіших кольорів, з’являється безліч його відтінків, а сам колір стає символом романтиків, поетів та художників.

Таким популярними синій колір та його відтінки стали також і в дизайні інтер’єрів. Глибокі, насичені відтінки синього особливо розкриваються в кімнатах з чітким дизайном. Прохолодний синій забезпечує спокій і тому ідеально підходить як колір стін для віталень або спалень. Меблі із світлого дерева забезпечують тепло і надають кімнаті затишну атмосферу.

Психологи стверджують, що синій колір має ефект води або неба та сприяє спокою. Глибокий, насичений синій завжди ненав’язливий і допомагає розслабитися. Такий ефект робить його особливо придатним для ванних кімнат та спалень. Білі меблі для ванної створюють приємний контраст.

Ті, хто любить контрасти, можуть у поєднання до глибокого синього обрати жовтий, оранжевий, червоний або білий.

Поділитись