Ремонт міжкімнатних дверей: як відновити двері з дерева?

Внутрішні двері з дерева, ДСП або МДФ із часом можуть просісти, перекоситись або просто втратити привабливість. Але перш ніж викликати майстра чи планувати заміну дверного полотна, варто переконатися, чи піддається конструкція відновленню.

Проблеми з внутрішніми дверима в приміщеннях виникають із різних причин. Крім випадкових пошкоджень у разі неакуратного ремонту або транспортування великих предметів, вони можуть постраждати так би мовити природним чином.

Ремонт міжкімнатних дверей може знадобитися, якщо дверне полотно просіло (перекосилося) і стало заїдати або скрипіти через:

 • багаторазове відкривання/закривання і витрату мастила в петлях;
 • осідання будинку і зміну геометрії дверного отвору;
 • зміну розмірів дверного полотна під дією вологи;
 • неправильний монтаж і використання петель, які не розраховані на вагу двері тощо.

Багато з подібних проблем можна усунути самостійно. Після чого привабливий вигляд дверей нескладно відновити, якщо пофарбувати постаріле або пошкоджене дверне полотно і дверну коробку.

Як відновити зовнішній вигляд міжкімнатних дверей?

Внутрішні двері з дерева або деревних плит декорують декількома способами. Дверне полотно можна пофарбувати або покрити натуральним шпоном, полімерною плівкою чи ламінатом. Найпростіше повернути зовнішній вигляд конструкції, якщо заново її пофарбувати. Для цього двері слід вимити і очистити від пилу, а потім обробити наждачним папером і заґрунтувати.

Для фарбування залежно від матеріалу двері підходять:

 • просочення і лаки, які допоможуть створити прозоре або тоноване матове чи глянсове покриття, при цьому зберегти текстуру дерева;
 • прозорі лазурі, які здатні захистити матеріал і акцентувати увагу на текстурі деревини, або ж придати їй особливого дизайну та кольорового відтінку;
 • емалі та фарби, які використовують для повного оновлення і декорування поверхні.

Прості у користуванні для самостійного фарбування і ремонту міжкімнатних дверей – сучасні емалі, як-от біла фарба Alpina Weisslack. Цей склад повністю приховує всі нерівності та огріхи основи. І до того ж його можна наносити не тільки на чисту або пофарбовану поверхню дерева, а й на метал, твердий ПВХ і навіть на гіпсокартон. У разі нанесення на заґрунтовану поверхню в два шари фарба створює ідеально біле глянсове або шовковисто-матове покриття.

Майстер-клас: етапи відновлення міжкімнатних дверей з дерева

Для того щоб оновити полотно дерев’яних дверей, не обов’язково проходити підготовче навчання або закінчувати курси малярів. Ремонт міжкімнатних дверей не вимагає специфічних навичок, і його цілком може виконати непрофесіонал. Головне – добре підготувати робоче місце і уважно поставитися до всіх етапів основних робіт, враховуючи технологічні перерви.

Для роботи з фарбою потрібні:

 • малярна стрічка – для захисту ділянок, які не будуть пофарбовані;
 • наждачний шліфувальний папір для первинного шліфування і для фінішної обробки дерева під фарбування;
 • валик для алкідних емалей для фарбування основної поверхні дверного полотна;
 • кругла малярна щітка для фарбування торців, а також опуклих або увігнутих граней.

Фарбують дерево у два етапи:

 • Підготовка дверного полотна. Шорстку деревину потрібно відшліфувати в напрямку волокон, очистити від пилу і стружки. Деревину з залишками смоли варто промити розчинником і дати висохнути. Нову деревину краще заґрунтувати матеріалом Alpina Holzgrund. Старе покриття після очищення можна просто протестувати на сумісність з фарбою Alpina Weisslack.
 • Нанесення фарби в два шари. Дверне полотно фарбують рівномірними рухами за допомогою валика або круглої щітки з натуральним ворсом. Після чого роблять технологічну перерву на 12 годин для висихання нижнього шару фарби. І наносять другий шар емалі, який теж повинен сохнути 12 годин.

Використовуйте фарби і емалі Alpina для простого і самостійного ремонту і не витрачайте сімейний бюджет на виклик фахівців.

Поділитись    

Відповідні продукти: