Як уникнути смуг та розводів на стелі?

Стеля – найпомітніша частина кімнати, де недоліки прикрити майже неможливо. Саме тому вона завжди повинна мати ідеальний вигляд. Кожен, хто хоч раз робив ремонт самостійно, знає, що з фарбуванням стелі виникають ряд проблем. Найчастіша з них – це поява ро

Чому з’являються плями та смуги на стелі?

Погано підготовлена поверхня. Перш ніж перейти до фарбування, перевірте, щоб поверхня стелі була прошпакльована та ідеально рівна. Потім її потрібно ретельно заґрунтувати за допомогою щітки матеріалом Alpina Ґрунтовка або Alpina EXPERT Grund Konzentrat. Цей етап пропускати не можна, адже це ґрунтовка глибокого проникнення, яка допомагає уникнути появи смуг і плям при фарбуванні самих різних основ і забезпечує тим самим бездоганний результат робіт.

Рекомендація від експертів! Занадто сильно ґрунтування може привести до глянцювання поверхні, виникне плівка, що погіршить ефект зчеплення фарби з поверхнею.

Занадто густа або рідка фарба. Дуже часто виникають ситуації, коли плями та смуги з’являються після фарбування фарбою з неправильною консистенцією. Щоб уникати таких проблем, рекомендуємо уважно читати та дотримуватись інструкції на етикетці або в Технічній інформації. Виробники зазвичай вказують чим і на скільки відсотків можна розводити фарбу для отримання оптимальної густини. Для першого шару це не більше 10%, для другого не більше 5%, але зауважте, що для кожної фарби вказівки можуть бути різними.

Неправильні умови роботи. Кожна фарба має свій відкритий час роботи – а це означає, що вона не висихає занадто швидко і ви можете ретельно її нанести, профарбувати всі краї та кутки. Для цього також визначені оптимальні умови - роботи рекомендовано вести при температурі навколишнього середовища не нижче +5°C та відносній вологості повітря нижче 80%. Саме в таких умовах фарба має оптимальний час для правильного нанесення і висихання. При порушенні цих умов, матеріал дуже швидко сохне і можуть утворюватися сліди від валика. Не забувайте також і про те, що наступний шар фарби можна наносити тільки після того, як попередній повністю висохне.

Неякісні інструменти. Це теж одна з найчастіших проблем, що призводять до виникнення смуг на стелі, тому що більшість забуває про правильні та якісні інструменти для роботи. Важливо пам’ятати, що це один з головних факторів вдалого результату. Для фарбування стелі потрібно обирати спеціальні валики з коротким ворсом та оптимальної ширини, щоб пришвидшити час фарбування на великій площині.

Яких етапів фарбування треба дотримуватись і які кольори для стелі можна обрати, ми розповіли в нашій статті «Як правильно пофарбувати стелю?»

Поділитись