Як та чим фарбувати шпалери?

Фарбування шпалер – дуже просте та легке рішення для тих, хто мріє просто та швидко оновити інтер’єр, при цьому не розпочинаючи масштабного ремонту.

Під фарбою можна приховати мілкі дефекти стін, витративши небагато коштів на оновлення інтер’єру. Оскільки шпалери мають здатність вигорати на сонці, таких проблем у фарби значно менше, та й зносостійкість в пофарбованих поверхонь значно вища.

Які шпалери можна фарбувати?

Найважливіше при фарбуванні шпалер – це правильно обрати тип шпалер та тип фарби. Шпалери можуть бути паперові, на флізеліновій основі або на склотканині, але з умовою, що вони призначені для фарбування. Це важлива умова, адже звичайні шпалери можуть розмокнути від фарби.

Якщо ви купуєте нові шпалери, то краще обирати білого кольору і фарбу затонувати у ваш улюблений колір. У випадку, коли ви хочете вже пофарбувати старі шпалери на стіні, то рекомендуємо наносити 2-3 шари фарби, щоб перекрити малюнок.

Як обрати фарбу для шпалер?

В той час фарба має бути водорозчинною та тонкошаровою, що дозволить покриттю повторити фактуру та візерунок на шпалерах. Найкраще для цього підійде латексна фарба з шовковистим блиском Alpinaweiß Seidenlatex або Alpina EXPERT Style 7. Обидві фарби мають 1 клас вологого стирання, тому підходять для поверхонь, що потребують регулярного очищення, не пошкоджуючи покриття. Також фарби надзвичайно тонкошарові, підкреслюють структуру поверхні, мають високий ступінь покривної здатності та економну витрату, тому не переживайте - фарби вам вистачить на велику площу.

Як фарбувати шпалери?

Фарбувати шпалери можна тільки після повного висихання клею, якщо це нові та щойно поклеєні шпалери. Фарбу потрібно ретельно перемішати, налити у спеціальну ванночку для змочування валика, накрити плівкою усі меблі та підлогу, а також проклеїти малярною стрічкою всі прилягаючі поверхні (вікна, двері, підвіконні, плінтуси тощо).

Починати фарбувати краще від стелі, використовуючи невелику щітку, потім всю площу можна фарбувати легкими рухами згори до низу валиком, добре розтягуючи фарбу на поверхні, щоб вона повторювала фактуру шпалер. Рекомендуємо наносити фарбу у два шари.

Не бійтесь експериментувати разом з Alpina!

Поділитись   

Відповідні продукти: