Інтер'єр у стилі Прованс

Особливості стилю, підходящі кольори і декоративні ефекти

Інтер'єр у стилі Прованс

Дизайнерський інтер'єр у стилі прованс - це атмосфера простоти, спокою і комфорту. Він уособлює століття традиційного оформлення помешкань у французькому передмісті.

Особливості стилю:

  • Велика кількість порцелянових, текстильних, керамічних, кованих деталей, а також рюші та рішельє.
  • Меблі з натуральних матеріалів, з ніжками, ящичками та різьбленням.
  • Багато квітів та трав, як у декорі, так і в озелененні.
  • Світла підлога, стіни з ліпниною, дерев’яні балки на стелі.
  • Тоненький, легкий текстиль на вікнах.
  • Ніжні пастельні відтінки.
  • Натуральні матеріали та текстури.
  • Постарілі меблі, патина, потертості, різьблення по дереву.

Багато хто думає, що приміщення у стилі прованс оформлюється десятиліттями, а його основні деталі накопичуються з часом. Це помилкова думка. Завдяки сучасним технологіям, а також будівельним матеріалам можна без зусиль прикрасити своє власне гніздечко в прованському стилі за короткий час.

Наприклад, віконні рами можна пофарбувати в білий або обробити під «старовину». Встановити двері зі скляними вставками, придбати меблі з натуральних матеріалів старого зразка, додати свічники, високі вази, дзеркала в позолочених рамках, невеликі фігурки з морськими мушлями. Для оформлення вікон обирайте невагомі тканини вицвілих тонів, з квітковим орнаментом або намистинками. Плитка та дерев'яні дошки - це класична підлога в стилі прованс. Французькі селяни не приймають ковролін, паркет, лінолеум або ламінат.

Особливої уваги заслуговує кухня, адже сьогодні все більше елементів провансу додаються в інтер’єри кухні класичного стилю. Це дозволяє розбавити суворі лінії, а також досягти бажаного затишку та атмосфери гостинності. Увага до деталей, предмети з ефектом «ручної роботи» та мінімум сучасних приладів на відкритих поверхнях – ось головні ознаки кухонь французьких господарок.

Для кого підійде стиль прованс?

Прованс користується великою популярністю серед людей, які шукають спокою та затишку у власній домівці. Він наповнює помешкання атмосферою заміського життя та витонченістю французьких регіонів. Будь-який заміський будинок виглядатиме органічно у такому оформленні. Якщо говорити про квартири – саме прованс перетворить таке житло на місце, що стане противагою шаленим темпам сучасного життя.

Кольори стилю прованс

Прованський стиль - це особлива атмосфера пастельних, ніжних кольорів. В ній відчувається тепло узбережжя. Стеля, стіни і підлога все частіше оформлюються в спокійних пастельних відтінках. Тут віддається перевага білому, світло-сірому, світло-зеленому, вершковому, піщаному, лавандовому, приглушеним відтінкам блакитного та жовтого. Особливу увагу слід приділити відтінку висушеної глини та насиченому кольору морської хвилі. Меблі повинні мати більш яскраві кольори, щоб гармонійно виділятися на тлі пастельних стін.

Декоративні техніки стилю прованс

Одним з характерних прийомів оздоблення є ліпнина. Вона формується нерівномірно, з опуклими та шорсткими ділянками. При цьому вицвілі плями – це особлива родзинка в таких інтер’єрах. За допомогою фактурної ліпнини можна домогтися бажаного ефекту в сучасній квартирі чи будинку. Потерті предмети, нерівності та декоративні тріщини допоможуть створити необхідний ефект старовини та враження випалених південним сонцем поверхонь. Під час роботи із сучасними оздоблювальними матеріалами, атмосфери прованського стилю можна досягти з декоративними техніками "марморин", "велюр" та "антика".

Прованський стиль завжди буде приваблювати своєю простотою, поєднаною з елегантністю. У будинку, виконаному в прованському стилі людина відчуватиме себе комфортно, спокійно і затишно, просто як вдома. А що може бути краще цього почуття?

Поділитись   

Відповідні продукти: