Інтер'єр у стилі Бохо

Особливості стилю, підходящі кольори і декоративні ефекти

Інтер’єр у стилі бохо

Назва стилю походить від французького слова «bohème», котрим називали кочівників, циган та мандрівників. Їх зараховували до категорії творчих, вільно мислячих людей, що відрізнялися від інших. Свобода самого стилю знаходиться на межі з «циганщиною», між кітчем та організованим безладом.

Такі помешкання часто нагадують житло мандрівника, антикварну лавку, викликають асоціації з хіпі та зібраннями поетів. Тут дуже затишно, відчувається помірність буття, нерідко грає приємна музика та запалюють кальян.

Для кого підійде стиль бохо?

Якщо ви педантичний прибічник мінімалізму, ненавидите «пилозбірники» та яскраві кольори – радимо обходити цей стиль боком. Адже він буде до снаги ексцентричним особистостям, із творчим підходом до усього, вмінням настояти на своєму та не зважати на думку оточуючих. Бохо розповідає історію свого творця, відкриває його таємниці та уподобання – це надзвичайно авторський та індивідуальний стиль. Для тих, у кого внутрішній світ рветься назовні.

Кольорова гама бохо

Тут діють найкращі правила – відсутність правил! Обирай насичені відтінки, комбінуй на власний смак і сподівайся, що домочадці не збожеволіють від цієї какофонії! Найпопулярнішими кольорами вважаються яскраво червоний, трав’яний зелений, жовто-лимонний, помаранчевий, синій. Щоб точно не переборщити, можна взяти один колір і використати його відтінки у меблях та елементах різних стилів. Або навпаки, меблі в одному стилі оформити найрізноманітнішими кольорами, візерунками та фактурами.

Особливості стилю

  • Строкатість – вам доведеться «пошити» інтер’єр із різних кольорів, матеріалів та фактур: дерева, металу, текстилю, шкіри, предметів сучасного мистецтва та старовинних раритетів.
  • Хендмейд, антикваріат, сувеніри - все, що зроблено своїми руками або відображає особливий момент в житті господаря, знайде почесне місце в приміщенні.
  • Коштовні або незвичні речі, що підкреслюють «богемність» мешканців.
  • Комфорт та затишок, можливість радіти життю та не обмежувати себе стереотипами – ось вибір справжніх сибаритів!

Декоративні техніки стилю бохо

В оформленні поверхонь не має певних правил, адже бохо – це індивідуальна фантазія. Плитка, паркет, штукатурка або фарба допоможуть краще відобразити уподобання власника. З декоративних технік актуально виглядатимуть «структурна антика», «гротто» та «велюр».

Бохо – це стан душі, коли навіть найбільший безлад має чітку структуру. Для натхнення рекомендуємо переглянути фільм «Мамма міа!», в якому головна героїня досконало відобразила хаос свого життя у вільному оформленні житла. А чому б і ні? Адже кожному з нас іноді хочеться відчути солодкий смак свободи.

Поділитись   

Відповідні продукти: