Інтер’єр у середземноморському стилі: романтика та контраст

Особливості стилю, підходящі кольори і декоративні ефекти

Якщо уявляти собі середземноморський стиль, то, в першу чергу, перед очима виникає безхмарне небо, блакить води, яскраве сонце та романтичні будиночки на узбережжі. Кожна деталь у інтер’єрі цього стилю відкликається колоритом та традиціями країн Середземномор’я, поєднує в собі грубуваті текстури, класичні форми, традиційні та національні мотиви, легкість тканин та відтінків. Стиль досить контрастний, але випромінює затишок та створює теплий комфорт у приміщенні у прохолодний період року, та водночас ефект свіжості під час літньої спеки.

Відмінними рисами середземноморського стилю можна назвати яскраві відтінки, типові для місцевого колориту: яскраво-блакитний, смарагдово-зелений, жовтий, а також природні тони коричневого, білого та бежевого. Частіше за все стиль вимагає сполучення двох контрастних кольорів, тому чудовим буде поєднання ніжності та легкості білого та бежевого з глибокими, насиченими акцентами темно-блакитного або темно-синього, що дає подих свіжості та прохолоди.

Найхарактернішим покриттям для стін у середземноморському стилі являються зазвичай штукатурки у різних варіантах нанесення: це може бути гладкий та ніжний ефект «мармур» (Alpina Marmor Effekt) або ж грубий та шорсткий ефект «травертин» (Alpina Naturstein Effekt). Комбінація штукатурки світлих відтінків з мозаїкою або керамічною плиткою у яскравих синіх, жовтих або коричневих кольорах створить нотки національного, традиційного середземноморського колориту у вашій ванній або кухні, та водночас збагатить палітру приміщення.

Кажучи про основну рису середземноморського стилю - поєднання контрастів, ми говоримо не лише про кольори, а й про фактури, матеріали та поверхні. Не бійтесь додати у легкий та свіжий середземноморський інтер’єр трохи заліза, адже саме це може найкраще відтворити дизайнерську ідею. Можете сміливо відшукати на горищі старі люстри, канделябри, журнальні столики, підсвічники, рамки для фото, оновити дверні ручки або перила східців з кованого чорного заліза. Матеріал Alpina STOP-ROST дасть вам змогу і захистити металеві деталі від іржі, збереже на довгий час початковий вигляд поверхні, а також дасть великий вибір відтінків для доповнення палітри вашого інтер’єру.

Останнім штрихом у вашому середземноморському інтер’єрі можуть стати дерев’яні меблі з різьбою. Але не поспішайте купувати нові, ви завжди можете відновити свій улюблений комод або кілька старих стільців, використавши Alpina Weisslack для створення білосніжного ефекту або Alpina Yachtlack для підкреслення природного кольору деревини. Природній ефект у кімнаті чудово підкреслять тканини: бавовна, шерсть або шовк, різноманітні гобелени та килими на підлозі.

Alpina Effekt. Обери стиль свого дому!

Поділитись   

Відповідні продукти: