Чому тріскається фарба на поверхні? ТОП-5 порад, як уникнути тріщин.

Зазвичай, на такі проблеми у людей виникає одна загальна відповідь – якість фарби. Але можемо вас запевнити, що якість фарби може бути не єдиною причиною розтріскування поверхні.

Зазвичай, на такі проблеми у людей виникає одна загальна відповідь – якість фарби. Але можемо вас запевнити, що якість фарби може бути не єдиною причиною розтріскування поверхні. До такого результату може призвести і неправильне використання матеріалу, або ж, що буває дуже часто, недотримання рекомендацій щодо етапів нанесення, і навіть неправильна підготовка поверхні.

Ми хочемо розповісти вам про основні причини виникнення тріщин та як їх можна уникнути:

1. В першу чергу, потрібно завжди ретельно зачищати поверхню перед фарбуванням, адже часточки старої фарби, що вже погано тримаються на поверхні, під вагою нового шару матеріалу з часом також почнуть відпадати. Поверхня повинна бути максимально гладкою та чистою, без пилу та бруду. Потім, краще поверхню заґрунтувати, щоб зкріпити всі часточки і підвищити міцність основи, запобігти появі плісняви, вирівняти рівень поглинання поверхні. Хоч ми всі поспішаємо одразу приступити до етапу фарбування, але очищенням поверхні від старої фарби та підготовкою не варто нехтувати.

2. Рекомендуємо ретельно слідкувати за умовами навколишнього середовища, в яких проводяться роботи, а саме температура повітря, температура поверхні, вітер, опади та відносна вологість повітря. Розтріскування можуть початись, якщо ви, наприклад, наносили фарбу під час спеки, під прямим сонячним промінням або високої вологості чи сирості.

3. Всім шарам покриття, що ви наносите під час процесу ремонту, потрібно давати добре просохнути, адже, якщо попередній шар фарби не встиг висохнути, а ви нанесли вже наступний, то з часом покриття почне тріскатись. Це стосується і очікування після миття поверхні, після ґрунтування, а особливо після нанесення першого шару фарби.

4. Нерівномірне нанесення та скупчення фарби на окремих ділянках також з часом приведе до негативного результату, зіпсує зовнішній вигляд стіни і ваш настрій. Саме тому матеріал треба ретельно розтягувати по поверхні, добре розкатувати валиком та слідкувати за тим, аби не було утворення крапель та скупчень фарби в кутках.

5. Часто мілкі розтріскування трапляються й на зовнішніх стінах і це може бути викликане тим, що фарба з часом втрачає свою еластичність і під час перепадів температур починає тріскатись. У цьому випадку, потрібно ретельно зачистити наждачним папером такі місця, ретельно їх заґрунтувати і покрити шаром свіжої фарби.