Колір дитячої кімнати: як підібрати та чому це має значення?

 

 

  • Ідеальні кольорові рішення для кімнати вашого малюка.
  • Колір дитячої кімнати: як підібрати та чому це має значення?
  • Як колір кімнати впливає на розвиток дитини?

Дитяча кімната – це чарівне місце, де відбуваються дива. Тут роблять перші кроки, вимовляють перші слова, роблять перші відкриття та нашіптують перші таємниці. Це місце сили, де ваша дитина буде відновлювати та черпати свою енергію. Від самого народження діти потребують піклування батьків. Їх імунна система ще формується, психіка надчутлива, реакції загострені та не завжди зрозумілі дорослим. Тому так важливо створити у кімнаті максимально безпечну, комфортну атмосферу, що розвиває, надихає та відповідає віковим потребам дитини.

 

Вся справа у кольорі.

 

Вибір кольору для дитячої, здається, вже давно зробили за нас: хлопчикам блакитні, а дівчатам – рожеві тони. Проте, чи не краще буде скомбінувати різні відтінки, в залежності від уподобань малюка та враховуючи їхній вплив на емоційний стан людини? Експерти компанії Сaparol cтворили дитячу фарбу, екологічну та абсолютно безпечну для здоров’я. А для того, щоб полегшити батькам роботу над оформленням дитячих кімнат, вони розробили набори кольорових поєднань, що ідеально підходять для різних вікових груп: немовлят, дітей дошкільного віку та школярів.

 

Вибір кольору кімнати часто недооцінюють, проте він може стати як нашим союзником, так і ворогом у взаємодії з дитиною. Хіба хто-небудь бажає, щоб місце для відпочинку збуджувало малюка? Або щоб його хилило на сон за домашнім завданням? Alpina пропонує готові рішення для різних зон кімнати, в залежності від етапу розвитку вашої дитини. Так немовлята потребують захисту та спокою, у період дитячого садка потрібно більше ігор та стимуляції творчості, а з початком школи необхідно чітке розмежування зон для концентрації, навчання, ігор та відпочинку. 

 

Потреби дітей різного віку.

 

У період до 2 років кімната має бути місцем спокою та відпочинку. Підчас оформлення краще використовувати м’які, пастельні тони зеленого, блакитного, лілового, оранжевого або рожевого, м’який сірий або білий колір. Дитина сприймає їх як дружні, розслабляючі, налаштовується на сон та відновлення. Ці кольори ненав’язливо випромінюють довіру та тепло, як мамині обійми.

 

У віці від 3 до 5 років діти вже потребують різноманітності. В них прокидається цікавість та жага пізнання. Цей період підходить, щоб додати у кімнату яскравих акцентів: рудого, коралового, жовтого, зеленого. Вони додадуть приміщенню об’єму, підвищать рівень життєвих сил та енергії його маленького господаря, підсилять уяву та надихнуть на творчість. При цьому основні тони можуть залишатися пастельними, головне, щоб відтінки гармонійно поєднувалися між собою.

 

З 6 років наступає новий етап – саме час змінити колір стін, щоб відокремити зону для навчання та концентрації від простору для ігор та відпочинку. Зелений з блакитним відтінком допомагає дітям структурно мислити та концентрувати увагу. Він добре поєднується з червоними акцентами та врівноважується бежевим. Насичений зелений сприяє розвитку креативності, а «полегшити» його допоможе м’який рожевий відтінок. Зона відпочинку також може мати яскраві акценти: синій, рожевий у поєднанні з більш приглушеними тонами.

 

Чому фарба?

 

Фарбування стін у дитячій має безліч переваг: воно надає величезне поле для творчості, інтер’єрних рішень та простих дизайнерських модифікацій. Для найменших буде корисно бачити на стінах фігури, фрукти або контури тварин, нанесених за допомогою трафаретів. Коли дитина підросте, то буде щаслива отримати у розпорядження частину стіни, на якій вона зможе сама малювати та вправлятися у образотворчому мистецтві. Кольором також зручно виділяти тематичні зони у кімнаті: для відпочинку, ігор або навчання. До того ж, кімнату завжди можна перефарбувати за бажанням власника, коли той зможе обирати улюблені кольори самостійно. Кольорові рішення Alpina ідеально підходять для кімнат, де проживає декілька дітей, оскільки дозволяють просто скомбінувати поєднання та врахувати побажання усіх мешканців.

 

Alpina – бренд фарб №1 у Німеччині, який вже понад 100 років створює якісні, безпечні та довговічні фарби. Фарба Alpina для дитячої кімнати має маркування з зеленим листком – свідоцтвом міжнародного визнання екологічності матеріалів та їхньої безпеки для людини.

 

Якісні покриття для дитячих кімнат, а також набори кольорових поєднань від Alpina допоможуть вам створити для своїх малюків затишні та безпечні острівці, де вони будуть відчувати себе всесильними, захищеними та унікальними.