Вплив кольорів на емоції

Наука про кольори приписує кожному кольору визначені властивості і вплив. Мова йде про вплив на емоції, тобто здатність викликати почуття, впливати на настрій або навіть викликати його. Приведені нижче описи деяких кольорів дозволять вам зорієнтуватись в варіантах кольорового оформлення стін.

Вплив ЧЕРВОНОГО

 

Червоний колір символізує енергію, кохання, вогонь. Життєві сили, активність, домінування і чуттєвість. Червоний збуджує та оживляє. Теплі червоно-помаранчеві відтінки надають настрою приміщення затишок і теплоту. Синювато-червоний в поєднанні з білим, сірим і чорним надає приміщенню елегантний сучасний вигляд.

Залежно від насиченості і кількості, червоний колір може діяти пригнічуюче. Саме тому у відношенні просторих площ діє правило: використовуйте відтінки червоного обережно! В більшості випадків насичені червоні відтінки наближають або зменшують стіну.

Червоний виходить на передній план, саме тому він підходить для акцентів. А ось навколишнє оточення має бути стриманим.

 

 

Вплив ЖОВТОГО

 

Жовтий — збуджуючий, невагомий, веселий, стимулюючий, яскравий і світлий відтінок.

Жовтий - це самий світлий, сяючий колір, це колір, що спонукає до спілкування і розширює простір. Тому жовтий особливо добре підходить для приміщень з незначним природнім освітленням. Світло-жовті стелі сприймаються як більш світлі і сяючі, ніж білі.

Жовтий колір сяє назустріч спостерігачу. Тому в невеликих приміщеннях занадто насичений жовтий колір може здатися нав'язливим.

Поєднання з зеленими і синіми відтінками дозволяють створити в приміщені відчуття природності та бадьорості. В поєднанні з пастельним жовтим виходить надзвичайно ефектна взаємодія ніжних та насичених кольорів, де зелений колір створює енергійний і динамічний контраст з більш ніжним пастельним відтінком. Якщо жовтий поєднується з червоним, помаранчевим чи яскраво-рожевим кольором, то це створює теплий, хвилюючий настрій екзотики.

 

 

Вплив ЗЕЛЕНОГО

 

Зелений колір символізує надію, спокій, безпеку, натхнення, свіжість, природу і життя. З зеленим асоціюється, в першу чергу, природність і свіжість. Зелені приміщення заспокоюють, вони згладжують та навіть пригнічують шум. Тому зелений рекомендують використовувати для спальних кімнат та зон релаксації. Залежно від відтінку зелений може або оживляти і збуджувати, або заспокоювати: синювато-зелені відтінки діють заспокійливо, а жовтуваті збуджують. Для статичних або опорних конструктивних елементів/зон темні зелені відтінки підходять більше, ніж світлі, оскільки конструкції в світлих зелених відтінках здаються ніжними та легкими.

При поєднанні зелених і синіх відтінків концепція приміщення буде спокійною, ще природнішим інтер'єр буде здаватись, якщо включити в концепцію дерев'яні меблі. Для контрастного живого оформлення підходять акценти червоного відтінку.

 

 

Вплив СИНЬОГО

 

Синій символізує відстань, глибину, прохолоду, воду, небо, спокій і трансцендентність. Синій - один із найпопулярніших кольорів. Холодні сині відтінки заспокоюють і допомагають сконцентруватись. Тому ці відтінки підходять для кабінетів та робочих зон.

Світлі сині відтінки здаються віддаленими і легкими, вони розширяють простір. Темні сині кольори - компактними і надають відчуття стабільності. У випадку наявності червоного, наприклад, в темно-лавандовому, такі відтінки здаються менш холодними і можуть, залежно від інтер'єру, створювати затишну атмосферу.

Сині відтінки стін створюють жвавий приємний контраст з теплими відтінками меблів із натуральної деревини. Сині кольори можна поєднувати тон-в-тон з різними відтінками зеленого і бірюзового, можливі і контрасти - з жовтим, червоним або білим.

 

 

Вплив ФІОЛЕТОВОГО

 

Фіолетовий таємничий, містичний, розкішний, романтичний і нетрадиційний.

Фіолетовий - харизматичний колір, і на його в значній мірі впливає мода. Фіолетовий можна поєднувати тон-в-тон з бузковим та лавандовим. Елегантним буде і поєднання з бузковим кольором мальви, сірим або бежевим. Золотий разом з фіолетовим кольором справляють враження розкоші. Зі світлими дерев'яними меблями фіолетовий створює ефектний та сучасний контраст. Насиченим та інтенсивним цей колір стає в поєднанні зі свіжими жовтуватими та оливковими зеленими відтінками.

 

 

Вплив СІРОГО

 

Сірий лаконічний, економний, елегантний і нейтральний, це колір техніки. Сірий змушує інші кольорові відтінки сяяти сильніше. Сам по собі колір є елегантним та стриманим. В приміщені сірий створює враження спокою та статичності. Сірий має багато відтінків: червонуватий, синюватий або жовтуватий, наприклад, бетонний сірий.

Простір і елементи дизайну, пофарбовані в сірий колір, надають елегантності і відстороненості, і завдяки цьому навіть найменші поверхні справляють більш сильне враження.

Для акцентів рекомендується використовувати будь-які насичені кольори, наприклад, червоний, помаранчевий, фіолетовий, жовтий і яскраво-рожевий. Сяючі зелені відтінки також надають аристократичність простору, оформленого в сірих відтінках.

 

 

Вплив БІЛОГО

 

Білий чистий, охайний, спокійний, чесний, ясний, досконалий і легкий. Чисто білий колір - це найменш природний із усіх кольорів. В порівнянні з ним молоко - з блакитним відтінком, яєчна шкарлупа - кремова, а більшість суцвіть білого кольору - зеленуваті.

Білі приміщення здаються холодними, чистими, але при цьому благородними, якщо вони відповідним чином оформлені. Окремі білі поверхні можна задіяти для поділу простору між яскравими кольорами, так яскраві поверхні краще проявлять себе.

Альтернативою охайному і чистому білому кольору можуть стати його різноманітні делікатні відтінки. Вони створюють в приміщені приємну атмосферу і відчуття легкості за однакового освітлення.

 

 

--

--