Що слід знати про фарби для стін

Правильна фарба

Найчастіше для внутрішніх робіт застосовуються дисперсійні фарби. Далі представлена ​​основна інформація про різні компоненти і властивості фарб, а також при правильній роботі з ними.

Дисперсійна фарба

 

Дисперсійні фарби являють собою в'язкотекучий матеріал із синтетичного зв'язуючого. Такі фарби застосовуються для внутрішніх робіт найчастіше . Вони відрізняються високим зчепленням з поверхнями і тому придатні для використання на більшості основ , вони прості в роботі і безпечні для здоров'я і навколишнього середовища.

Ще один різновид фарб , що використовується для внутрішніх робіт , - це латексні фарби. Вони також належать до категорії дисперсійних фарб , так як до їх складу входить синтетичне зв'язуюче . Однак завдяки своїм властивостям латексні фарби часто виділяють в окрему групу матеріалів . Вони відрізняються особливою простотою чищення , завдяки чому придатні для поверхонь , що піддаються великим навантаженням.

Склад дисперсійної фарби завжди однаковий. Таку фарбу формують чотири основних компоненти.

 

 

Компоненти та їх функції

 

Компоненти фарби : зв'язуюче , розчинник/ розріджувач, наповнювачі , барвники та аддитиви.

Кожному з цих компонентів притаманні різні властивості, необхідні лакофарбовому матеріалу і формують залежно від його кількості різні властивості.

Зв'язуюча речовина відповідає за зчеплення з основою , склеювання окремих компонентів між собою , а також інші властивості , наприклад , простоту чистки , ступінь блиску , зручність нанесення.

Розчинник / розріджувач відповідає за розчинення або розбавлення сполучної речовини (наприклад , вода) , фарбування та покриваність фарби. Наповнювачі відповідають за товщину шару , структуру , глянець.

Кольорові пігменти відповідають за фарбування та покриваність фарби.

Аддитиви відповідають за поліпшення різних властивостей фарби , наприклад , простоту застосування , глянець , розтікання , стійкість , зчеплюваність , жорсткість , висихання .

 

 

Порада по роботі

 

Перед початком роботи з матеріалом не забудьте перевірити і підготувати основу . Основа повинна бути чистою , сухою та міцною. Пористі вбираючі основи, та основи, що обсипаються необхідно перед нанесенням матеріалу загрунтувати підходящою грунтовкою глибокого проникнення.

Працюйте тільки з високоякісними інструментами. Рекомендується використовувати валіки з нейлоновим або поліамідним ворсом : вони прекрасно вбирають фарбу і рівномірно розподіляють її по поверхні, що фарбується . Малярні решітки та телескопічні подовжувачі ще більше спростять роботу з фарбування.

Спочатку фарбується стеля, потім - стіни . Працюйте у напрямку від одного кута до іншого і завжди «мокре » на « мокре» - це дозволить уникнути прояв смуг та плям на поверхні. Враховуйте при цьому , що роботу на відповідній поверхні слід виконувати без тривалих перерв.

 

 

Порада щодо вибору продукту

Безумовно, вибір фарби залежить від бажаних властивостей поверхонь. Проте, слід подумати і про те, що високоякісні матеріали порадують Вас більше і при роботі з ними, і своїм результатом.

Ще одна порада

Додаткова інформація за окремими термінам представлена ​​в складеному командою Alpina Лексиконі.

рекомендовані продукти