Що потрібно знати про грунтовках для внутрішніх робіт

Грунтовка для стін

Грунтовки для внутрішніх робіт найчастіше називаються «грунтовка глибокого проникнення». Їх використовують для отримання бездоганного результату фарбування. Далі Ви дізнаєтеся, коли і для чого Вам потрібна така грунтовка, і як з нею працювати.

Робота з матеріалом

Грунтовку найпростіше наносити щіткою. Перевага такого нанесення полягає в тому, що грунтовка глибоко втирається щіткою в основу, а не лежить тільки на поверхні. До того ж при нанесенні грунтовки щіткою з нею зручніше працювати, і менше бризок. Після висихання грунтовки можна наносити шар фарби.

Грунтовка - зміст і призначення

 

Грунтовки необхідні для підготовки крупнопористих, всмоктуючих та основ, що осипаються до роботи. Їх наносять до фарбування стін, і це забезпечує при подальшому фарбуванні хороший результат. Грунтовки мають здатність глибоко проникати в основу та зміцнювати стіну. Грунтовка забезпечує зміцнення пористих та поверхонь, що осипаються, а також оптимізацію всмоктуючої спроможності.

Якщо не загрунтувати пористе, всмоктуючу поверхню, чи поверхню, що осипається перед нанесенням фарби для стін, то найчастіше згодом фарба відшаровується, з'являються плями і смуги.

Властивості основи (пористість, осипання) перевіряють клейкою стрічкою. Міцно притисніть смугу клейкої стрічки до основи і різко відірвіть її. Якщо на стрічці залишаються невеликі сліди фарби, то основу необхідно загрунтувати.

Всмоктуючу здатність перевіряють за допомогою вологої губки. Притисніть губку до стіни. Якщо вода вбирається швидко , або якщо основа темніє, то її необхідно загрунтувати. Оштукатурені та гіпсокартонні стіни, що фарбуються вперше, завжди необхідно грунтувати перед фарбуванням.

 

 

Ще одна порада

Для оптимізації підстави достатньо одного шару грунтовки. У нанесенні декількох шарів немає необхідності. Занадто велика кількість матеріалу може утворити роздільний шар між основою і фарбою для стін. Для внутрішніх робіт використовуйте грунтовку без вмісту розчинників: вона більш безпечна для здоров'я і навколишнього середовища.