Що необхідно знати про лаки та емалі

Правильний лак/емаль

Існує велика кількість різноманітних лаків та найрізноманітніших основ. Далі представлені рекомендації з підбору правильного лаку.

Лак/емаль: акриловий чи на основі штучної смоли

 

Існує дві групи лаків та емалей: акрилові та на основі штучних смол (їх також називають алкидні). Обидва види — органічні продукти, але з різними вяжучими речовинами та відповідно з різними властивостями.


Властивості акрилового лаку та емалі (на водній основі)
Практично без запаху, швидко висихає, не жовтіє, стійкий до впливу ультрафіолету, простий у використанні, інструменти після роботи можна чистити водою.

Властивості лаку та емалі на основі штучних смол (на основі розчинників)
Легке нанесення, хороше розтікання, отримання особливо міцної та стійкої до подряпин поверхні, завдяки чому такі лаки та емалі придатні для поверхонь, що піддаються значним навантаженням. Вибір складу залежить від того, які властивості поверхні необхідно отримати.

 

 

Порада по роботі з лаками та емалями

 

Перед початком покриття не забудьте перевірити і підготувати поверхню. Основа повинна бути чистою, сухою і міцною. Зашліфуйте основу, так поверхня стане шорсткою, і це забезпечить гарну адгезію матеріалу.

Залежно від основи матеріалу (вода або розчинник) використовуйте різні інструменти. Бездоганний результат лакування можливий тільки при використанні відповідних інструментів. Додаткова інформація представлена ​​в розділі, що присвячений інструментам для робіт з лаками та емалями.

 

 

Спеціальні лаки та емалі

 

На додаток до традиційних білих та кольорових емалей існують матеріали для особливих сфер застосування. Всі ці матеріали є як на основі води, так і на основі розчинників:

Емаль для вікон та дверей

З оcобливо міцним покриттям крайок, стійкий до злипання.

Емаль для радіаторів

Висока теплостійкість до +100 ° C

Безбарвний лак Безбарвне захисне покриття для поверхонь, що піддаються великим навантаженням.


Емаль прямо на іржу


Для нанесення безпосередньо на металеві поверхні без попереднього повного видалення іржі та без грунтування.

Емаль прямо на іржу з молотковим ефектом


Для нанесення безпосередньо на металеві поверхні без попереднього повного видалення іржі.

 

 

Матеріали — поради

 

Існують класичні лаки та емалі, та такі, що поєднують в одному складі первинне, проміжне і фінішне покриття. Це дозволяє економити час та гроші. Перед придбанням матеріалу поцікавтесь, які матеріали підходять для вашої основи та для відповідної сфери застосування.

 

 

Ще одна порада

Додаткова інформація про матеріали Alpina представлена ​​на сторінці продукції. Команда «Альпіна допомагає» бажає вам приємного ремонту.

рекомендовані продукти