Концепції колірного оформлення фасадів

 

Кольорове оформлення фасаду надає будинку нотку індивідуальності. Однак, при виборі квітів все ж слід враховувати деякі критерії. Адже, на відміну від колірного оформлення внутрішніх приміщень, при оформленні фасаду слід враховувати не тільки індивідуальний смак.

Ефект кольору принциповим чином залежить від оточення, в якому цей колір знаходиться. Колір, красивий сам по собі, може втратити свою привабливість при невигідному для нього контрасті. Тому рекомендується завжди оцінювати кольори в усій сукупності вражень від їх емоційного впливу. Наприклад : Де розташований будинок? В оточенні зелені? В оточенні інших будинків на вулиці?

Загальне правило для яскравих відтінків: при оформленні фасадів перевагу слід віддавати тонам з домішкою сірого , а не чистим, яскравим кольорам. Адже фасад фарбують на тривалий період часу, і він схильний до впливів забруднень і негоди.

Для концепції кольорового оформлення фасаду існує три загальних принципу.

 

 

Покриття одним кольором

Ви хотіли б оформити все в одному кольорі, який Ви вибрали відповідно з оточенням будови. Огорожа або ворота гаражу також можуть бути однакового кольору. Звичайно, якщо є дерев'яний паркан, то він зберігає свій природний відтінок.

Поєднання тон-в-тон

Виходячи з одного основного відтінку, поєднуйте «світле» з «темним». Окремі елементи (поручні, опори, віконні рами тощо) виділяються на тлі фасаду завдяки своєму більш темному тону. Приклад: ніжний бежевий колір як основний тон фасаду і темно-коричневі акценти. Інші приклади: ванільно-жовтий / насичений сонячно-жовтий, ніжний світло-зелений / темно-зелений.

Колірні акценти

Колірними акцентами можна візуально змінити архітектурне рішення будівлі. Колірний акцент іншого, ніж фасад , тону виділяється сильніше, ніж при оформленні фасаду тон- в-тон. Важливо: враховуйте дозування! Акценти, що підкреслюють еркери, стінні панелі або зони входів, надають фасаду додаткову виразність і характер. Рекомендується також виділяти кольором такі елементи будови, як поручні, опори та віконні рами. Порада архітекторів: виділяйте кольором різні елементи споруд - і поєднуйте аналогічні. Отже: узгодьте колірний тон цоколя, колон та опор; зробіть акцент на поверхнях стін, виступах, еркерах і елементах орнаменту.

Безпрограшне поєднання

Якщо Ви не впевнені у своєму виборі кольору для основної поверхні, то прийміть рішення на користь нейтрального відтінку. Це може бути білий, світло-сірий, кремовий або бежевий. Такі кольори можна без побоювання поєднувати з строкатими колірними акцентами. Білі фасади набувають виразність завдяки влучним колірним акцентам. З білим поєднуються практично всі колірні тони.

Поєднання фасад \ цоколь

Відносно кольору цоколя важливі два аспекти: функція і зовнішній вигляд. По-перше, цоколь - це фундамент, по-друге, він дуже схильний до забруднень. Саме тому цоколь слід фарбувати в темніший, ніж фасад, тон. Візуально це додає цоколю вагомість. Поєднання кольорів може бути стриманим, наприклад, світло-зелений з сірим, виразним, наприклад, цегляно-червоний і антрацит, або ж тон-в-тон, наприклад, світло-сірий і антрацит.

рекомендовані продукти