Колір і деревина

 

Деревина використовується в найрізноманітніших варіантах, проявах та з різними нюансами — будь це покриття підлоги чи предмети меблів. Все це впливає на вибір кольору фарби для стін. Залежно від кольору деревини рекомендується використовувати різні відтінки фарби та їх поєднання. Контрастне оточення допоможе вам підкреслити предмети, а оформлення тон-в-тон — гармонійно включить меблі в інтер'єр.

Основа оформлення — вибір головного тону, що пасує до виду деревини покриття підлоги або меблів.

 

 

Що поєднується з … горіхом та венге

 

Темну деревину можна поєднувати з низкою різноманітних кольорових відтінків. Спектр отриманих поєднаннями вражень простягається від шляхетності, стильності і модерну до гармонійності.

Шляхетне поєднання досягається і при поєднанні світлих пісочних та бежевих відтінків з темно-червоними в якості акценту. Світлий сірий колір з акцентуючими кольорами — темно-червоними і антрацитовими — надають інтер'єру стильні риси лофту. Жовті, абрикосові відтінки і відтінки манго дозволяють підкреслити тепло, гармонію і затишок оточення.

Зелені тони — від ніжно м'ятного і до свіжого травневого зеленого — діють залежно від відтінку або заспокійливо, або збудливо.

 

 

Що поєднується з … сірою сосною

 

Світлі жовто-зелені тони, наприклад, оливковий, травневий зелений, тряв'янисто-зелений дозволяють створити настрій свіжості, захопленості та мотивації. Свіжі світлі сині відтінки діють як прохолода, вони розслабляють і візуально збільшують простір.

Фіолетовий і ягідні кольори дозволяють надати приміщенню модний, жіночий характер.

 

 

Що поєднується з … сосною та вільхою

 

Для деревини сосни та вільхи характерні середні по інтенсивності яскравість та насиченість. З ними поєднуються світлі, прохолодні кольори та відтінки сірого, а також чистий білий колір. Це дозволить стінам чітко вирізнятись від дерев'яного полу. Настрій в приміщенні з таким поєднанням - це свіжість і характерна атмосферність. Це чудовий оазис відпочинку!

Світлі, холодні сірі та сині відтінки, а також білий колір в поєднанні з меблями із деревини та природних матеріалів створюють розслаблюючу атмосферу в приміщенні.

Свіжі, енергійні сірі відтінки середньої насиченості та світлі зелені кольори створюють веселий настрій і мотивують до дії.

Темні сіро-блакитні відтінки надають приміщенню сучасний молодіжний вигляд.

 

Що поєднується з … вишневим деревом та палісандром

 

Вишня та палісандр — благородні види деревини, використання яких в інтер'єрі дозволяє створити сильні, живі кольорові рішення. З палісандром та темною, вологою на вигляд деревиною вишневого дерева поєднуються як яскраві, так і пастельні кольорові відтінки, а також інтенсивні акценти. Світлий бежевий, глибокий темно-коричневий, холодні відтінки сірого та білого, а також тонкі синьо-зелені відтінки з домішками сірого дозволяють створити шляхетний та елегантний інтер'єр.

Насичені жовто-зелені тони надають свіжості. Акценти в насичених, інтенсивних червоних та ягідних кольорах створюють емоційний теплий настрій.

 

 

Що поєднується з … березою та кленом

 

Світла деревина особливо виразна на фоні контрастних стін. З кленом ідеально поєднуються, наприклад, композиція із зелених відтінків і винно-червоних кольорів. Підходять і інші сильні акцентуючі відтінки, наприклад, червоний, бордовий або фіолетовий.

Свіжі зелені тони створюють контраст зі світлою деревиною і пожвавлюють настрій приміщення. Поєднання з відтінками природного очерету менш контрастне і тому створює відчуття більшої гармонії.

Відтінки мокко в поєднанні з ніжним світло-синім тоном здаються затишними, природніми, сприяють розслабленню.

Антрацитний тон створює дуже сильний контраст, а в поєднанні з сірими відтінками оточення здається лаконічним, стильним і холодним.

 

 

Що поєднується з … буком

 

Деревина бука може бути різноманітних відтінків: жовтувата, червонувата. З нею поєднуються сині кольори або ті, що містять високу долю синього, наприклад, м'ятні, а також фіолетові і ягідні відтінки. Ягідні тони — трендові, вони створюють виразні акценти.

Поєднання синього та зеленого створюють відчуття позитиву та свіжості.

Нейтральні, світлі пісочні відтінки в поєднанні з кольором бордо та інтенсивним травневим зеленим сповнені настрою і налаштовують на спілкування.

 

 

Що поєднується з … дубом

 

Холодні кольори можуть інтенсивно підкреслити середній за насиченістю відтінок деревини дуба. Гра холодних тонів поверхонь стін і теплих відтінків деревини спонукають до роботи. Темна рустикальна дубова деревина здатна витримати сильні акценти червоної, фіолетової та помаранчевої палітр.

Світлий жовтий і свіжі світлі сині відтінки надають приміщенню освіжаючий, мотивуючий характер.

М'ятні або очеретяні забарвлення створюють атмосферу природності, діють заспокійливо і розслаблююче. Світлі сірі і бежеві тони зі свіжим травневим зеленим приносять позитив і збудження.

Темні сіро-сині відтінки особливо надають сучасного вигляду приміщенню.