Який відтінок підходить для якого приміщення?

 

Незалежно від будь-яких досліджень та правил: важливі власні вподобання!

Безумовно, є наукові дані щодо емоційного сприйняття кольорів, а також рекомендації щодо вибору кольорів для різних приміщень, наприклад, для віталень, робочих кабінетів, зон відпочинку або релаксації. Але все ж таки це не закони, а ідеї, яким слідувати можна, але не обов'язково!

Важливо дати відповідь на наступні запитання: які кольори мені подобаються? Які кольори мене підходять? З якими кольорами я відчуваю себе в будь-якій кімнаті комфортно? Вирішальним при відповіді на ці питання є вид приміщення і тривалість перебування в ньому.

 

 

Кольори в ванній кімнаті

У ванній кімнаті ми знаходимося, як правило, не надто довго — часто, проте досить нетривалий час. Тому цю кімнату можна оформляти відповідно до власних побажань. Наприклад, якщо хочеться підкреслити свіжість та чистоту, то слід віддати перевагу світлим або насиченим відтінкам синього або бірюзового. Для створення в приміщенні атмосфери, що викликає гарне самопочуття, підходять природні кольори, наприклад, бежевий, земляні коричневі та ніжні світлі зелені відтінки. Ці кольори заспокоюють та підходять для релаксації. Вишуканим та стильним є поєднання сірого, антрацитного та бордово-червоного як акценту. Радісне, веселе та особливо вдале оформлення для маленьких ванних кімнат — жовтий колір.

Колір в коридорі

 

Зазвичай коридор невеликий, темний та функціональний. По ньому проходять, рідко надовго затримуючись. Саме тому для оформлення коридору підходять, насамперед, світлі кольорові відтінки, наприклад, білий, кремовий, бежевий і жовтий. Але для коридору можна використовувати холодні кольори, адже коридор не обов'язково повинен створювати відчуття гармонії та затишку. Світло-сірий та середній по насиченості синій прекрасно підходять для цього, а кольорові акценти можна розставити червоним або бордо. Свіжий зелений дозволить виділити деякі елементи, наприклад, гардероб.

 

 

Кольори в кухні

Якщо ви тільки не запеклий кухар-любитель, і якщо кухня не об'єднана з їдальнею, то в цьому приміщенні рідко затримуються надовго. Тому кухню можна оформляти відповідно до власних побажань. Важливим орієнтиром є кухонні меблі – саме з ними потрібно погоджувати вибір кольорів. Якщо меблі холодні та лаконічні, то підійдуть сірі, коричневі та бежеві кольори. На білій кухні акцентом може стати червона стіна. Якщо бажаєте підкреслити свіжість, то слід віддати перевагу світлим відтінкам синього. Відчуття бадьорості та привітності створює іскристий зелений — колір молодості!

Кольори в дитячій кімнаті

Це приміщення має бути наповнене позитивом, бадьорості і радості, воно повинно запрошувати залишитися в ньому якнайдовше. Для дитячої підходять світлі, привітні кольори — жовтий, рожевий, а також світлі та середні сині тони. Слід відмовитися від неяскравих кольорів, наприклад, сірого, бежевого, коричневого. Непридатними є і темні червоні та фіолетові тони. Але найважливіше — це враховувати бажання та улюблені кольори дітей!

Кольори в їдальні

таких приміщень. Жовтий — теплий та позитивний, червоний і помаранчевий спонукають до спілкування. Для їдальні підходять також інтенсивні кольорові акценти, що поєднуються зі світлими пастельними тонами.

Кольори в кімнаті відпочинку та спальні

 

Оазис релаксу: спати, відпочивати, відключитись від усього зайвого — причому якомога довше! Для цього ідеально підходять природні кольори, наприклад, бежевий, земляні коричневі та ніжні світлі зелені тони. Ці кольори заспокоюють і підходять для релаксації. Сині тони також діють розслаблююче.

 

 

Кольори в робочому кабінеті

Вибір кольору залежить від того, скільки часу проводиться в кабінеті: якщо вдома працюєш рідко, то кольорове оформлення інтер'єру другорядне. Але якщо цілеспрямовано створюється домашній офіс, де буде проводитись багато часу, рекомендується віддати перевагу холодним синім тонам, оскільки вони підсилюють концентрацію. Сірий колір нейтральний і не відволікає.