Як колір змінює архітектуру простору

У кожного кольору — свій вплив на простір. Іноді приміщення необхідно візуально збільшити або зменшити, зробити довшим або коротшим, вище або нижче, і кольори можуть у цьому допомогти. Далі представлені основні поради щодо цілеспрямованого використання кольору.

Вплив світлих кольорів

Світлі та холодні кольори розширюють і відкривають приміщення, а білий дає відчуття простору і світла. Світло-синій, зелені тони, бежевий і ванільний також візуально збільшують кімнату.

Вплив теплих кольорів

Теплі кольори, наприклад, помаранчевий або жовтий, мають протилежну дію. Темні, теплі кольори, наприклад, бордо або коричневий, підсилюють ефект: вони обмежують простір, створюють відчуття наближеності та роблять приміщення візуально меншим, але при цьому затишнішим.

Вплив кольору підлоги

Більш темна підлога створює відчуття стабільної основи, він надає приміщенню стійкості. Світла підлога робить приміщення повітряним і привітним.

Вплив кольору стелі

Якщо відтінок стелі світліший, ніж стін, то простір здається вищим та більш відкритим. І навпаки, якщо стелі темніше стін, приміщення візуально втрачає у висоті, але при цьому здається ширшим.

Вплив кольорових стін

Кольорові стіни здаються ближче, і це візуально вкорочує приміщення.

Вплив на глибину приміщення

Якщо вивести більш насичені кольори на передній план, а тони з домішками сірого залишити на задньому, то це додасть приміщенню глибину. Світліші тони виступають вперед, темніші — відступають. Це пояснюється тим, що світліші поверхні відбивають більше світла, тому і видно їх краще.

Дія акцентних стін

Акцентні стіни зонують простір і привертають погляд. Теплі та насичені відтінки акцентних стін вкорочують приміщення; світлі та прохолодні акцентні стіни розширюють його.