Чи можна клеїти нові шпалери поверх старих?

Нові шпалери прямо на старі?

Потрібно переклеювати шпалери, а старі бездоганно тримаються на основі. Чи можна поклеїти нові шпалери поверх старих?

Шпалери можуть відстати від стіни

 

Не слід цього робити. Старі шпалери, навіть якщо вони міцно тримаються на стіні, не підходять як основа для нових шпалер. І на те є кілька причин.

- Клейстер - водорозчинна субстанція, за допомогою якої клеять шпалери. Вода, що міститься в клейстері, при її висиханні випаровується, завдяки чому клейстер проявляє свої властивості. Водяна пара потрапляє в приміщення, а також проникає в стіну і вбирається клейстером старих шпалер. Це негативно позначається на його властивостях. Можливо відставання від стін країв і стиків шпалер, навіть полотнищ цілком. Небезпека відставання збільшується ще і з тієї причини, що новий клейстер і нові шпалери збільшують масу старих шпалер і цим відтягують їх від стін.

- Структура старих шпалер може проглядатися через нові шпалери. Типовим прикладом є шпалери з набитим малюнком. Структура волокон пробивається крізь нові шпалери, через це стики стають неохайними, і в цілому шпалери втрачають свою зовнішню привабливість. Тому рекомендується видаляти старі шпалери перед наклеюванням нових. Так ви уникнете неприємних сюрпризів і необхідності повторного обклеювання.

 

 

рекомендовані продукти